Przewiń do artykułu

Zmiany w Rankingu Okien Pro Quality

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Po kilkunastu miesiącach od uruchomienia Rankingu Okien Pro Quality przyszedł czas na krótkie podsumowania i kilka niezbędnych zmian organizacyjnych.

Przede wszystkim cieszy, że jest grono firm, które uznały, że warto samodzielnie zlecać badania okien jednostkom notyfikowanym, a potem dzielić się wynikami z architektami, projektantami i inwestorami. To świadczy, że właściwie zrozumiały ideę, którą przyniosła do nas norma PN-EN 14351-1+A1:2010 i nie traktują jej wyłącznie, jako alibi dla kaskadowania. Brawo „badacze”! Tak trzymać.

W tabeli głównej Rankingu, przetasowania. Początkowy lider już zszedł z podium. Aktualny też powinien mieć się na baczności, bo nieustannie depczą mu po piętach. Firmy z czołowych pozycji zdecydowanie powiększyły pierwotny dorobek punktowy, niektóre nawet podwoiły, co powinno szczególnie cieszyć nabywców okien, bo to znaczy, że przybywa materiałów do porównań osiągów zbadanych z osiągami wymaganymi i oczekiwanymi.

Nie było zmian, co do zakresu informacji w części handlowej Rankingu. W części technicznej znacząco poszerzył się katalog konstrukcji okiennych. Ranking uwzględnia już wyniki badań jedno i dwuskrzydłowych, niskoprogowych, „klasycznych” drzwi balkonowych oraz drzwi balkonowych HST w schemacie otwierania C.

Od chwili uruchomienia, Ranking okien Pro Quality miał ponad 240 000 odsłon. Rosnąca popularność przekłada się na liczbę pytań. Jest ich już tyle, że powoli brakuje czasu, by na wszystkie odpowiadać pisemnie, a są na tyle powtarzalne, że postanowiliśmy zmienić treść zakładki „O Rankingu” oraz dodać nową zakładkę FAQ, w której znajdują się odpowiedzi na często powtarzające się pytania. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z zawartością obu zakładek.

Na koniec informacja, że już myślimy o kolejnych zmianach w funkcjonalnościach Rankingu, które nastąpią prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Nie będziemy na razie zdradzać zamiarów, powiemy tylko, że Ranking stanie się jeszcze bardziej użytecznym narzędziem zarówno dla inwestorów szukających okien i drzwi balkonowych z PVC-U, jak i dla sprzedawców.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?