Okna dźwiękoszczelne AdamS Passiv Line S

Do wszystkich mieszkających w hałaśliwej okolicy - centrum miasta, przy szkole, lotnisku, stacji kolejowej bądź blisko głośnej ulicy. W walce z uciążliwym zgiełkiem pomogą Wam okna dźwiękoszczelne.

Dzięki dźwiękoszczelnym oknom można skutecznie zminimalizować decybele docierające do wewnątrz mieszkania. Prawidłowo dobrane okna to gwarant izolacji akustycznej wnętrz. Zapewnią domownikom komfort akustyczny przy maksymalnej redukcji hałasu. Do określenia izolacyjności akustycznej stolarki okiennej stosuje się ważony wskaźnik izolacji akustycznej Rw, wyrównywany o tzw. widmowe wskaźniki adaptacyjne: wskaźnik C dla określenia wartości RA1 oraz Ctr dla określenia wartości RA2. Widmowe wskaźniki adaptacyjne dobiera się w zależności od rodzaju hałasu.

Obejrzyjcie video, gdzie firma AdamS prezentuje dźwiękoszczelne okna!

Ze wskaźnika C korzystamy przy hałasach:

 • bytowych - muzyka, rozmowa, radio,
 • ruchu kolejowego o średniej i dużej prędkości,
 • ruchu samochodowego - droga szybkiego ruchu powyżej 80 km/h,
 • pobliskich samolotów odrzutowych,
 • zakładów przemysłowych, które emitują hałas nie mniejszy niż średnia częstotliwość.

Ze wskaźnika Ctr korzystamy przy hałasach:

 • miejskiego ruchu ulicznego,
 • muzyki z klubów i dyskotek,
 • ruchu kolejowego o małej prędkości,
 • śmigłowców i samolotów odrzutowych w dużej odległości,
 • zakładów przemysłowych, które emitują hałasy,
 • zakładów przemysłowych, które emitują hałas nie mniejszy niż średnia częstotliwość.

Najczęstszy kontakt mamy z ruchem ulicznym, więc najważniejsza wartość to Ra2.

Przykładowo: oznaczenie dla okna Rw =37db(-1;-4) mówi nam, że rzeczywista ochrona przed takim hałasem wynosi RA2 = 37 +(-4) = 33 db.

Ważne, by sprawdzić czego dotyczy podana wartość - samej szyby czy całego okna.

Z AdamS-em ciszej

Wytchnienie od zgiełku miasta zapewnią Wam okna Passiv Line S firmy Adams. Ten model o podwyższonej izolacyjności akustycznej dedykowany jest dla osób lubiących spokój i ciszę, tak jak sama nazwa wskazuje - S jak Silence. Zastosowano tu specjalny pakiet szybowy wzbogacony o ciepłą ramkę z podwyższonymi właściwościami izolacyjności akustycznej i Ug= 0,6 W/m2K oraz profil z potrójnymi uszczelkami. Wszystko to daje poziom Rw = 37 db (-1,-4) współczynnika izolacyjności akustycznej.

Jeśli ktoś nie wierzy, zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania izolacyjności akustycznej dla wspomnianej konstrukcji okiennej AdamS Passiv Line S.

Zainwestuj w ochronę przed hałasem

Mając na uwadze zdrowie domowników warto zdecydować się na dodatkową ochronę przed męczącym hałasem. Mieszkańcy centrum miasta mogą potwierdzić, jak bardzo irytować może cały zgiełk docierający do domu zza okien. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie skutki może mieć dla nas długotrwały hałas. Odpowiednie dźwiękoszczelne okna to gwarant spokojnego, cichego domu, idealnego do wypoczynku z najbliższymi. Nie zapominajmy jednak o montażu - przy nieodpowiednim wstawieniu nawet najlepsze okna się nie sprawdzą. Podczas montażu okien fachowcy zadbają, by żadna szczelina nie uszła ich uwadze, a okna sprawowały się przez długie lata, ciesząc domowników idealną ciszą w pomieszczeniach naszego domu.

Przejdź do kategorii „Artykuły i wiadomości branżowe” Przejdź do kategorii „Okna energooszczędne”

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?