SliM - stylowa nowość MS więcej niż OKNA

Nowy wygląd

SliM wyróżniają się spośród dostępnych dotychczas okien PVC przede wszystkim stylistyką. Ich znacznie węższe profile jeszcze bardziej upodabniają je do tradycyjnej stolarki drewnianej. Dzięki temu znakomicie wyglądają w zabytkowych kamienicach i budynkach stylizowanych. Widok elewacji domu z oknami SliM w żaden sposób nie zdradza, że zamontowano stolarkę z tworzywa. Zwłaszcza, jeśli skorzystamy z opcjonalnie dostępnych ozdobnych listew i skutecznie zakrywających otwory odwadniające specjalnych okapników.

Od wewnątrz uwagę przyciąga zamontowana na środku jedna klamka centralna – wyglądająca dokładnie tak, jak w oknach z drewna. Takie rozwiązanie jest standardem w oknach z kolorem od środka. Nowy, nieco kanciasty model klamki Dublin występuje w kilku kolorach i idealnie pasuje do stylistyki SliM.

Nowe okna dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, w tym we wzorach drewnopodobnych. Mogą być pokryte inną folią z zewnątrz i z wewnątrz. MS więcej niż OKNA oferuje je też w standardowej bieli. W tym wydaniu standardem jest wersja ekonomiczna z niesymetrycznie umieszczoną klamką i bez centralnej listwy przymykowej.

Równie dobre parametry

Projektując SliM specjaliści MS więcej niż OKNA postawili sobie dwa cele. Miały one dzięki węższym profilom pozwalać na lepsze doświetlenie wnętrz, a jednocześnie być stabilne i bardzo wytrzymałe. Plan udało się osiągnąć dzięki opracowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych – nowego wzmocnienia skrzydła i dedykowanej przylgi słupka ruchomego.

W efekcie powstały okna, które przepuszczają 22% więcej światła w stosunku do popularnych okien MSline w przypadku złożenia standardowej ramy i skrzydła (o szer. 108 mm). A przy zastosowaniu słupka ruchomego (o szer. 116 mm) – o 40% więcej!

Okna SliM zbudowane są na bazie dwuuszczelkowego systemu profilowego 73AD doskonale znanego z okien MSline. Oferują znakomite parametry izolacyjności cieplnej, a także odporności na deszcz i obciążenie wiatrem. Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego SliM, przy zastosowaniu szyby Ug=0,6 W/m 2 K z ramką międzyszybową MULTITECH, wynosi Uw=0,90 W/m 2 K.

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?