Trójfunkcyjna taśma rozprężna illbruck TP653 Trio X. Badanie poziomu szczelności złącza.

Próba z użyciem zestawu Blower Door dla zbadania poziomu szczelności złącza zaizolowanego pierwszą na rynku, dymoszczelną taśmą trójfunkcyjną illbruck TP653 Trio X - połączenie technologii taśm rozprężnych z technologią folii okiennych. Nieprzepuszczanie dymu, a precyzyjnie mówiąc - mgły z wytwornicy, to cecha, która ułatwia wykrywanie przecieków powietrza przy badaniu metodą Blower Door.

Nowa trójfunkcyjna taśma rozprężna illbruck TP653 Trio X to wyrób szczególnie przydatny w realizacji postanowień dyrektywy 2010/31/UE, w sprawie charakterystyki energetycznej budynków wznoszonych od 1.01.2019 (użyteczności publicznej) oraz 1.01.2021 (wszystkich powstałych).

Taśmy wielofunkcyjne, w tym TP653, z natury rzeczy (założeń technologii), dopasowują się w czasie rzeczywistym do ruchów złącza. Nie wymagają przy tym stosowania dodatkowych materiałów izolacyjnych tj. jeden produkt spełnia wymagania trzech warstw uszczelnienia:

  • warstwy pogodowej
  • termo-akustycznej
  • paroszczelnej oraz szczelnej powietrznie

Warunkiem ich użycia jest uprzednie wyrównanie podłoża, tak aby nie przekraczały zakresu przewidzianej rozmiarem pracy - na to należy zwrócić szczególną uwagę. Nie ma zatem potrzeby używania pianki i folii okiennych, wykonując uszczelnienie złącza tą techniką.

Cechy i zalety trójfunkcyjnej taśmy rozprężnej illbruck TP653 Trio X

  • Nowa technologia z ekstermalnie gęstym filmem polimerowym od wewnątrz złącza  
  • Opatentowany proces produkcyjny
  • Powłoka polimerowa scalona bezpośrednio z taśmą rozprężną (połączenie technologii folii okiennych i taśm rozprężnych)
  • 60 mm taśmy dla 20 mm złącza - 100% odporność pogodowa

Aplikacja taśmy trójfunkcyjnej illbruck TP653 Trio X podczas montażu okna

Użyta w dolnym złączu pianka FM210 klasy B2 jest dostępna tylko na rynku niemieckim.

Tremco illbruck

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?