Szare okna w domu

Jeszcze kilka lat temu odcienie szarości były niedoceniane przez architektów, uważano je wręcz za niemodne i unikano przy realizacji projektów. Dzisiaj szarość cieszy się dużym zainteresowaniem.

Współczesna paleta barw okien z PVC jest bogata w przeróżne odcienie szarości. Takie okna nadają elewacji oryginalny wygląd. Jednym z popularniejszych kolorów jest jasnoszary i jego odmiany zróżnicowane odcieniami oraz fakturą okleiny.

Okna w odcieniach szarości

Wiele nowopowstałych domów oraz bloków wyróżnia się ciemnoszarymi, antracytowymi dachami oraz elewacjami, których spora powierzchnia również utrzymana jest w tej kolorystyce. Jasnoszare okna idealnie wkomponowywują się w ten współczesny, architektoniczny trend.

Miłośnicy tradycji, jaką jest biała elewacja czy klasyczna czerwona dachówka, mogą również pozwolić sobie na okna w jasnoszarym kolorze. Neutralność bieli stanowi doskonałe tło dla tego koloru, a przygaszona czerwień świetnie z nim współgra.

Jasnoszare okna stanowią idealne uzupełnienie w obiektach, gdzie to bryła budynku nadaje nowoczesnego, estetycznego charakteru całej nieruchomości, a duże powierzchnie szklane lekkości wizualnej. Odważniejsi inwestorzy mogą zdecydować się na okna z okleiną imitującą szczotkowane aluminium lub szary ultramat.

Szare okno. faktura okleiny.
Szare okno. faktura okleiny.
Kolor okna - szary ultramat
Kolor okna - szary ultramat

Decydując się na okna w jasnoszarym kolorze, koniecznie, już na etapie adaptacji projektu budowlanego domu, należy wybrać odpowiedni, współgrający kolor dachówek, drzwi zewnętrznych, bram garażowych oraz podjąć decyzję co do koloru samej elewacji budynku.

Kolor okna - srebrnoszary gładki
Kolor okna - srebrnoszary gładki
Kolor okna - srebrnoszary
Kolor okna - srebrnoszary
Kolor okna - jasnoszary
Kolor okna - jasnoszary
Kolor okna - aluminium szczotkowane
Kolor okna - aluminium szczotkowane

Kolor to nie wszystko. Poza estetyką nie zapomnijmy o takich cechach jak energooszczędność, funkcjonalność czy bezpieczeństwo. W ofercie firmy Vetrex znajdziesz okna klasy Premium, które łączą wymienione cechy oraz mogą występować w kilkunastu odcieniach szarości!

Vetrex - Okna i Drzwi Premium

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?