O polskiej stolarce na Warsaw Build 2016

Polska jest obecnie największym eksporterem stolarki budowlanej w Europie, oferującym wysoką jakość i najlepsze technologie w zakresie energooszczędności. Aktualne trendy i innowacyjne rozwiązania na rynku stolarki będą jednym z tematów tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2016. Wydarzenie rozpoczyna się już 16 listopada 2016 r.

Stolarka budowlana jest jednym z najprężniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki, odnoszącym sukcesy na światowych rynkach. Już niemal 60-70 proc. wytwarzanych w Polsce okien i drzwi, trafia do krajów unijnych, głównie Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, ale też Hiszpanii czy Francji. Polscy producenci wykorzystują nowoczesne technologie, oferując możliwość dowolnego kształtowania parametrów i tworzenia produktów dopasowanych do potrzeb odbiorców. Doskonale też czują rynkowe trendy, takie jak atrakcyjne wzornictwo czy wielkoformatowe przeszklenia, stosując rozwiązania umożliwiające spełnienie indywidualnych oczekiwań klientów i architektów.

Energooszczędne trendy przyszłości

Współczesna architektura stawia na duże okna i drzwi, spełniające wysokie wymagania, w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, estetyki, a przede wszystkim energooszczędności. Ograniczenie energochłonności budynków jest jednym z najważniejszych założeń budownictwa w Europie, wynikającym z przyjętych dyrektyw – mówi Anna Rabiej, organizator Warsaw Build 2016. W większości krajów europejskich udział energooszczędnej stolarki systematycznie rośnie, m.in. za sprawą rządowych programów wspierających "zielone" budownictwo. Unijne wymagania już od dawna spełniają Polscy producenci, oferujący wielkoformatowe stabilne konstrukcje okienne, o wysokiej izolacyjności cieplnej czy ochronie przed nagrzewaniem.

Spotkania z ekspertami na Warsaw Build

Zagadnienia związane z perspektywami rynku stolarki budowlanej są jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji Warsaw Build 2016, odbywającej się w dniach 16-18 listopada 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie. Specjalny panel poświęcony trendom i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym na polskim rynku poprowadzą eksperci Stolarka VIP. Specjaliści zaprezentują najnowsze zmiany systemu oznakowania okien i drzwi, najlepsze techniki montażowe, gwarantujące jakość i funkcjonalność stolarki, omówią potrzeby i wymagania klienta w kontekście przepisów prawa konsumenckiego. Nowości produktowe przedstawią wystawcy m.in. firma Goran-Tech – producent stolarki PCV wdrażający najnowsze technologie w tym segmencie czy TM STRAJ LLC – producent drzwi z Ukrainy.

Wzornictwo na medal

Poza innowacjami technologicznymi, polską stolarkę wyróżnia atrakcyjny design. Podczas Warsaw Build 2016, organizatorzy nagrodzą najciekawsze produkty zgłoszone do udziału w konkursie wzorniczym „Diamenty Stolarki”. W głosowaniu udział wezmą także uczestnicy wydarzenia. Wśród prezentowanych m.in. innowacyjny system okienny iWin R firmy Goran-Tech z ukrytym skrzydłem, którego premiera miała miejsce w marcu Museum Ferrari we Włoszech, systemy Schüco Living, rozwiązania przesuwne HST z drewnopodobną dekoracją Real Wood, a także najciekawsze produkty firm Jezierski czy Krispol. W kategorii Drzwi, Bramy Garażowe i Osłony Okienne w szranki stają marki Barański, Inwado, Drzwi z Kolekcji Luksusowej CAL, Alutherm, Vikking, Petecki, Dragon - Pergola PRO, Vario Plus 25.

Prezentowane produkty to kwintesencja stylu, znakomitej jakości oraz wysokiej odporności na warunki klimatyczne. Cieszymy się, że także polscy Klienci zaczynają doceniać wykorzystywanie ekologicznych materiałów, takich jak drewno i kamień, czy nowoczesną kolorystykę umiejętnie łączoną z naturalnymi elementami – dodaje Anna Rabiej.

Targi Warsaw, Build to jedno z najważniejszych na Mazowszu spotkań B2B branży budowlanej, poruszające aktualne kwestie, istotne dla rozwoju sektora w Polsce.

  • Panel ekspercki Stolarka VIP „Trendy rynkowe i innowacyjne rozwiązania na rynku stolarki w Polsce" – środa 16 listopada 2016 r. godz. 11.00 -13.00.
  • Uroczysty finał konkursu „Diamenty Stolarki” – piątek 18 listopada 2016 r. godz. 10.00

W więcej informacji o programie pod linkiem: http://www.warsawbuild.pl/Program.aspx. Wstęp na targi i wszystkie wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie: http://www.warsawbuild.pl/Dla-Odwiedzajacych/Rejestracja-odwiedzajacych.aspx.

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?