Szukaj w Oknotest.pl

reklama

BUDMA 2011. Kiełbaski i piwo, czy würstchen und bier?

Grudzień 2010

20 grudnia 2010, do targów BUDMA 3 tygodnie z małym hakiem. Impreza od 11 do 14 stycznia! Temu co wymyślił taki termin warto przyznać nagrodę specjalną, za brak pomyślunku. Komuś wyraźnie zabrakło wyobraźni. Zwalić na wystawców organizację stoisk w okresie świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i dorocznych pełnych inwentaryzacji? Ktoś wyraźnie pomylił największe targi budownictwa z wystawą kanarków rasowych (mam nadzieję, że mi skrzydlaci bracia mniejsi wybaczą, to wplątanie w sprawy przyziemne). Jedno co pocieszające choć termin nietęgi, to fakt, że tym razem z niektórych zapowiedzi wynika, że na BUDMIE i wokół BUDMY nieco więcej będzie się działo.

Marketingowy Pęd Pędzichów

Wiecie jak powstają okna z PVC-U? AdamS, Aluplast, PST, Roto, R&D i emmegi, to grupa firm, które wpadły na pomysł zademonstrowania jak to się robi. Pełny proces produkcyjny od A do Z. „Fabryka okien na żywo” ma powstać i działać w pawilonie 9. W czasie trwania targów z kształtowników systemu Aluplast Ideal 4000 powstanie ponad setka pełnowartościowych okien. Nie byle jakich okien, bo okien „przeciwpowodziowych”!!!

Powódź. Bogatynia 2010.
Powódź. Bogatynia 2010.
reklama

Musimy przyznać, że do tej pory bladego pojęcia nie mieliśmy, że coś takiego istnieje i że są na to „papiery”. Jak informuje firma Roto, okna przeciwpowodziowe zostaną wyprodukowane na podstawie wytycznych ift FE 07/1 Instytutu Techniki Okiennej w Rosenheim. Zgodnie z tymi wytycznymi przeciwpowodziowa stolarka okienna musi stawić skuteczny opór poziomowi wody 0,5 m przy dopuszczalnej przepuszczalności wody do wnętrza konstrukcji i pomieszczeń w ilość 240 l w ciągu 24 godzin.

Po zakończeniu BUDMY 2011 wszystkie okna trafią do Bogatyni.

Za prawidłowość całego procesu produkcyjnego odpowiedzialna będzie firma AdamS z Mrągowa. Kreatywność myślenia Panów Henryka i Adama Pędzichów szefujących firmie AdamS wydaje się być nieograniczona. Najpierw patent na tajemniczą „pływającą podkładkę do szklenia”, później twórcza modyfikacja kształtowników Brügmann, a teraz okna przeciwpowodziowe! No, no. Całej grupie firm zaangażowanych w ten projekt życzymy powodzenia. Wyprodukowane przez Was okna powinny być najlepszymi z najlepszych i jedynymi, których jakość nigdy, ale to przenigdy nie zostanie potwierdzona w warunkach naturalnych, czego życzymy mieszkańcom Bogatyni.

Energia energio

W tym roku pisaliśmy już o firmie Elwiz ze Świdnicy koło Zielonej Góry. Pisaliśmy dobrze, bo to kolejny przykład, że do twórczego myślenia wcale nie potrzeba wielkiej reklamy i pieniędzy. Do tego potrzebne są otwarte głowy i pasja. Widać w Świdnicy obrodziło jedno i drugie. W swojej nowatorskiej działalności Elwiz koncentruje się na opracowaniu i wdrażaniu technologii niezbędnych w produkcji i montażu okien do budynków pasywnych i energooszczędnych. Jak na razie na jego koncie trzeba zapisać pierwszy w Polsce montaż okien energeto® 5000 w warstwie docieplenia budynku energooszczędnego. Trwają dalece zaawansowane przymiarki do wbudowania okien energeto® w ścianę warstwową systemu VELOX z zastosowaniem styropianowych bloków podparapetowych, czyli „ciepłego parapetu” i kotew systemu JB-D SFS.

reklama

Ten projekt realizowany jest z uznanym gdańskim deweloperem działającym pod nazwą Towarzystwo Ziemskie. Ostatnie innowacyjne przedsięwzięcie to udana modyfikacja kształtowników energeto® 8000 i nowy produkt firmy Elwiz, okna energio passiv® przeznaczone do budynków pasywnych i energooszczędnych o potwierdzonym w badaniach współczynniku przenikania ciepła Uw ? 0,7 W/(m2*K). Pisaliśmy o tych oknach zaledwie tydzień temu zastanawiając się przy okazji, czy będzie można je obejrzeć na BUDMIE. Dziś już wiemy, że tak. Firmie Elwiz dziękujemy za kontakt i informację o ekspozycji targowej, w ramach której zaprezentuje okna energio passiv® oraz wspólnie z Towarzystwem Ziemskim, Tremco -Illbruck i SFS intec kilka innych ciekawych okiennych rozwiązań technicznych, które będzie można zobaczyć w ramach targowego projektu BudShow realizowanego w pawilonie nr 12.

Ciepła spółka

Na targowe tereny wraca REHAU. Jeszcze nie sam i nie w pełnej okiennej krasie, ale będzie. Rehau wraz z firmami Lindab, Rockwool, Farmacel i Tyvek weźmie udział w prezentacji nowoczesnego, szkieletowego domu energooszczędnego z pełną dokumentacją oraz projektami. W tym projekcie firma zaprezentuje okna GENEO® , co czytelników i branży nie zaskoczy, ale oprócz okien pokaże również własne rozwiązania ogrzewania podłogowego, ściennego, kanalizacji RAUPIANO, instalacji wody użytkowej RAUTITAN, centralnego odkurzacz VACUCLEAN, GPWC, co dla niektórych może stanowić już pewne zaskoczenie, że Rehau, to nie tylko okna i drzwi balkonowe.

Rehau będzie również obecny na stoisku firmy Windows gdzie będzie można obejrzeć okna z tworzywa RAU FIPRO w odmianie Nordic-Design Plus kierowanej głównie na rynki skandynawskie. Patrząc na śnieg za oknem i słupek termometru poniżej –10 °C tak sobie myślimy, czy to aby nie jest najlepsza propozycja na to „ocieplenie klimatu”.

Ciszej jedziesz, dalej będziesz

Za sprawą firmy Aluplast, to stare rosyjskie powiedzenie pasuje jak ulał do tego, co będzie się działo w ciągu trwania przyszłorocznej BUDMY. Oficjalnie Aluplast nie przedstawia swojej oferty w trakcie targów, ale mimo to będzie o nim głośno, bo wszędzie go pełno. Dostarcza kształtowniki do targowej fabryki okien AdamS’a. Razem z Elwizem w trakcie BudShow prezentuje konstrukcje okienne energeto®, a dodatkowo wzorem lat poprzednich organizuje w swojej poznańskiej siedzibie OTWARTE DNI INNOWACJI z bardzo, ale to bardzo interesującym programem. To impreza dla profesjonalistów, ale przy okazji jedna z niewielu okazji, by producenci i sprzedawcy okien, nawet ci nie związani z firmą Aluplast mogli z bliska obejrzeć proces powstawania konstrukcji okiennych z wklejanymi szybami, dowiadując się o wszelkich wadach i zaletach tego coraz powszechniej stosowanego rozwiązania poprawiającego właściwości statyczne okien.

Będzie też możliwość spotkania twarzą w twarz z „okiennymi doktorami”, szefami i pracownikami dwóch notyfikowanych laboratoriów badających i oceniających właściwości okien produkowanych z kształtowników PVC-U. Od kogo jak nie od nich najlepiej dowiedzieć się, jakie okna warto produkować, sprzedawać i dlaczego. Nie ma też jak na własne oczy zobaczyć sposób laboratoryjnego badania okien i ustalić u źródła, co dla każdej konstrukcji okiennej oznaczają takie, a nie inne osiągnięte wyniki. O tym, że każdy będzie mógł w pełnej krasie obejrzeć pełną gamę profili energeto® i sposób, w jaki można z okna energooszczędnego zrobić okno do budynku pasywnego wypełniając je pianką termoizolacyjną dzięki technologii foam inside, wspominać chyba nie trzeba. Na koniec podpowiemy jeszcze cichuteńko profesjonalnym okiennym łasuchom, że w ubiegłym roku kawa była smaczna, a ciasteczka pyszne, więc jeśli nie znajdziecie tu czegoś dla duszy, to dla ciała na pewno. Za oficjalnym komunikatem firmy Aluplast podajemy poniżej pełny program i harmonogram DNI INNOWACJI oraz link do formularza rejestracyjnego:

Miejsce prezentacji: aluplast sp. z o.o., ul. Gołężycka 25 A, 61-357 Poznań
Termin prezentacji: 12.01.2011 oraz 13.01.2011
Początek prezentacji o godzinie 9:00

reklama

I Blok (prelekcje): od godz. 9:00 – 10:45
Technologia wklejania szyb – aspekt techniczny i ekonomiczny – Sika Poland
energeto ® - okna modyfikowane energetycznie – Aluplast sp. z o.o.
Zgrzewanie z wypieraniem pod uszczelkę – FM Rotox
Okna w badaniach. Analiza wyników i wnioski dla producentów – Laboratorium Techniki Budowlanej s.c.

II Blok (pokazy i prezentacje praktyczne): od godz. 11:15 – 14:00
Wklejanie szyb w profile z użyciem urządzeń ręcznych i automatu – Sika + Rotox
Pokaz wypełniania ram okiennych pianą – Aluplast + Rotox
Obróbka profili z uszczelkami przed zgrzaniem – Fimtec
Zgrzewanie profili z uszczelkami z „wypieraniem” - Rotox
Praktyczny pokaz badania okien prowadzony przez Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w Dniach innowacji to prosimy o wypełnienie do dnia 10 stycznia 2011 r. formularza zgłoszeniowego

Każdego dnia prezentacji pierwszych 80 gości otrzyma darmowe bilety wstępu na targi Budma.

Kiełbaski i piwo, czy würstchen und bier?

Nieformalne ustalenia mówiły, że co dwa lata BUDMA miała być mocno obsadzona przez branżę okienną. Rok 2011, jest właśnie tym drugim! Według informacji posiadanych do tej pory przez vortal, lista zagranicznych systemodawców posiadających oddziały w Polsce i zaangażowanych w jakikolwiek sposób w BUDMĘ jest króciuteńka. Aluplast ,Rehau i Adopen, to ważne i liczące się firmy, ale gdzie ta reszta co kręci lody na polskim rynku? Kasa tak, targi nie? Ciekawe podejście. 17 stycznia rozpoczyna się podobna impreza targowa w Monachium. Trochę nas korci, żeby zwrócić się do jej organizatorów z prośbą o przedstawienie listy firm uczestniczących w tych targach, ot tak dla porównania komu milsze kiłebaski i piwo, a kto za zarobione także u nas złotówki preferuje wyłącznie würstchen und bier.

OKNOTEST.PL

Oknotest.pl 2010-12-16 00:00:00 aktualizacja: 2021-03-04 17:03:10


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024