Przewiń do artykułu

BUDMA 2015 - w oknach idzie ku lepszemu

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Idzie ku lepszemu, to wrażenie po pierwszym dniu tegorocznej BUDMY. Może nie pod względem organizacji wystawy, bo tutaj jakby kroczek w tył, ale okiennych wystawców dawno nie widzieliśmy w takiej ilości, co niezmiernie cieszy. Są stali bywalcy i spore grono debiutantów. Trudno wyrokować, czy to oznaka końca kryzysu, czy tylko przypadek. Jakby nie było, najważniejsze, że nabywcy okien mają co pooglądać i z kim porozmawiać.

Od ekonomii po pasywność

Kto z inwestorów wybierze się na BUDMĘ będzie mógł obejrzeć pełną gamę produktów, które zadowolą i spełnią oczekiwania zarówno zwolenników rozwiązań ekonomicznych, jak i tych, którzy celują w budownictwo energooszczędne i pasywne. Z nowości warto odnotować ciekawą konstrukcję okienną proponowaną przez VETREX. V82 MODERN DESIGN, to rozwiązanie jakiego u żadnego z krajowych producentów jeszcze nie widzieliśmy. Skrzydło okna całkowicie ukryte za przylgą ramy ościeżnicy wygląda elegancko i nowocześnie. O tym produkcie z pewnością napiszemy więcej po targach, a może nawet uda przekonać się producenta i zbadamy go w ramach testów Pro Quality. Nowe rozwiązanie pokazali też partnerzy firmy REHAU. Nie ma w nim już tyle uroku, ale fani marki i ekonomii powinni być usatysfakcjonowani. Targowy debiut BUDVARU też jest całkiem, całkiem. Z pewną nieśmiałością i wstydem przyznajemy, że nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z oryginalności niektórych rozwiązań proponowanych przez tę firmę. Co prawda jeszcze za wcześnie abyśmy mogli o nich powiedzieć coś więcej niż to, że są oryginalne, ale tematu nie odpuścimy, bo interesujący technicznie. ELWIZ przedstawia, to co w nim najlepsze, czyli aktywną pasywność. Żałujemy, że nie chwali się bardziej własną pasywną halą produkcyjną, bo to obiekt co się zowie i to na światową skalę. Bardzo, ale to bardzo ciekawą propozycję dla inwestorów przedstawia Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha. O pomyśle Pana Adama Mścichowskiego na pewno napiszemy jeszcze nie jeden raz, a i pewnie sami nie jeden raz z niego skorzystamy. Nie wdając się w szczegóły zasygnalizujemy tylko, że dla okiennych partaczy nadchodzą ciężkie czasy. Bójcie się! Bez lęku może patrzeć w przyszłość firma ADAMS z Mrągowa. Pisaliśmy niedawno o oknach Passivline Plus. Kto chce może teraz zobaczyć jak powstają. „Fabryka okien na żywo” działa, jest na wskroś nowoczesna i zwyczajnie… robi wrażenie. Miło było też spotkać producenta okien z Poznania. Do tej pory MIROX na targach bywał. W tym roku nie tylko jest, ale prezentuje się okazale i zbiera nagrody za niskoprogowego HS’a. Tak trzymać! Tyle na gorąco po pierwszym dniu poznańskich targów. Kto nie może przyjechać niech żałuje, bo w oknach idzie ku lepszemu. Dla nieobecnych na pocieszenie prezentujemy dwa filmy. Na pierwszym fabryka okien ADAMS. Na drugim spacer po targowej hali nr 5, tymczasowym królestwie okien i drzwi balkonowych.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?