Przewiń do artykułu
Artykuły tematyczne

Artykuły są sortowane alfabetycznie według porządku A-Z. Jeżeli nie możesz odszukać interesującej Cię treści w spisie treści skorzystaj z wyszukiwarki treści.

Zamknij spis treści

Okienne kolory… Od Gealana do Gauguina

To będzie dość nietypowy artykuł, bo mniej niż zwykle będzie w nim o oknach, ich właściwościach, wadach oraz zaletach, a więcej o… pięknie, urodzie i fantazji.

Paul Gauguin. Obraz Be in Love and You Will Be Happy.

Wybierając projekt wymarzonego domu nie koncentrujemy się wyłącznie na jego funkcjonalnych zaletach, na wielkości, przestronności i rozmieszczeniu pomieszczeń. Jest raczej tak, że zanim zagłębimy się w te detale, najpierw projekt musi do nas czymś przemówić. W bryle budynku, w jego architekturze, musi znaleźć się to coś co nas przekona, że tak właśnie wygląda nasz dom. Często właśnie tym czymś jest… kolor. Kolor, który jest najstarszym i najbardziej uniwersalnym środkiem przekazu.

Od dawien dawna kolory budują, podkreślają i komunikują o zajmowanej pozycji wśród przedmiotów, budynków i ludzi. Barwy, to nie tylko przywilej wspaniałych dzieł sztuki malarskiej, nadają się one również doskonale do wzmocnienia oddziaływania architektury na psychikę odbiorców.

Odkrywanie i poszukiwanie piękna w architekturze powinno być wspólną potrzebą inwestorów - odbiorców jak i architektów - twórców. Użyte w projekcie kolory są czynnikiem definiującym urok i piękno budowli na równi z formą lub użytymi materiałami takimi jak aluminium, tworzywa, drewno, beton, szkło czy stal. Bez najmniejszej przesady można powiedzieć, że piękna architektura zawsze zbudowana jest również z koloru.

Paul Gauguin. Obraz Mahana no atua - Day of God

Zapewne wielu z obecnych i przyszłych inwestorów lubi poświęcać chwile swojego wolnego czasu na obcowanie ze sztuką. Podziwiamy w muzeach tajemniczy uśmiech Mona Lisy, grę światła i cienia w dziełach Rembrandta i fantastyczną wolność wyobraźni budowaną kolorami postimpresjonistów. Czasami zazdrościmy wielkim artystom tej nieskrępowanej swobody mówienia kolorami i myślimy sobie, dlaczego to nie my tak…

Ależ możemy, możemy. Świat jest kolorowy - reklamy, oświetlenie, ubrania, telewizory, nawet monitory komputerów wabią nas mrugając kolorowym okiem. Budując własny dom i wybierając do niego okna z PVC otrzymujemy wielką szansę współtworzenia i malowania otaczającej przestrzeni, wpasowania się w harmonię barw. Wystarczy tylko przymknąć oczy i oderwać się od przytłaczającego schematu - okno białe lub okleinowane w strukturze pospolitego drewna. Tworzywa sztuczne potrafią być piękne i nie muszą udawać drewna.

Wybór prawdziwie kolorowych okien spowoduje, że kolor nie będzie kolejnym sztampowym budowlanym malowidłem, a stanie się środkiem wyrazu, abstrakcyjną ilustracją określającą i podkreślającą charakter projektu oraz inwestora.

Zapraszamy do galerii kształtowników okiennych z PVC pokrytych warstwą szkła akrylowego PMMA, do jedynego w swoim rodzaju świata kolorów firmy GEALAN, do barw całkowicie nie poddających się rynkowej drewnopodobnej powszechności, do okien kształtowanych na równi przez technologię i wyobraźnię.

GALERIA BARW ACRYLCOLOR

photo description
photo description
photo description
photo description
photo description
photo description
photo description
photo description
photo description
photo description
photo description
photo description
photo description
photo description
photo description

Dobry gust i elegancja, to elementy ze świata mody, ale świadczące także o stylu życia. Inwestorzy kierujący się nimi w swoich okiennych wyborach oczekują niebanalnych rozwiązań i wyrobów o najlepszej jakości. Dzięki kolorom GEALANA, każdy może zostać na chwilę Gauguinem, nawet na palcu budowy, bo piękno kryje się nie tylko w muzeach, a wrażliwi na nie ludzie także budują domy. Na szczęście.

OKNOTEST.PL

Więcej produktów
Przejdź do kategorii „Artykuły i wiadomości branżowe” Przejdź do kategorii „Okna energooszczędne”