Przewiń do artykułu

Okno Internorm KF 500. Próba włamania. BUDMA 2017.

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

BUDMA, jak sama nazwa wskazuje, to targi dla budujących. Wystawcy ścigają się na pomysły, jak w atrakcyjny sposób zaprezentować właściwości i zalety produktów. Pokazów klejenia, układania, nakładania i instalowania znajdziemy do woli. Przedstawiciele Internormu postanowili pójść w stronę przeciwną, zamiast pokazu budowania, zaproponowali pokaz… niszczenia!

Każdy ze zwiedzających, który czuł, że rozpiera go nadmiar energii mógł spróbować sił w walce z oknem „antywłamaniowym” KF 500 o konstrukcji w klasie odporności na włamanie RC2 potwierdzonej badaniami. Czas ataku 30 sekund, do wykorzystania proste narzędzia, młotek gumowy, śrubokręt, drewniane kliny. Dla targowych „włamywaczy” przygotowano aż pięć okien. Amatorów niszczenia nie brakowało, a efekt taki, że… nikomu się nie udało. Okno KF 500 to twarda sztuka! Pojawił się jednak zarzut, że 30 sekund to za mało. Dajcie więcej czasu, a puści, orzekli napastnicy.

Jak chcieli, tak mieli. W drugiej rundzie atak na okno KF500 mógł trwać nieograniczoną ilość czasu, aż do utraty tchu przez napastnika. I co? I nic. Kolejny raz nikomu nie udało się otworzyć prostego, ale jednocześnie niezwykłego okna. Ostatni „włamywacz” rzucając na ziemię narzędzia wysapał jedynie…: „Nie ma szans”. Wynik antywłamaniowego meczu Austria – Polska 5:0. A nam przyszło do głowy znane powiedzenie „Jeśli nie możesz pokonać wroga, przyłącz się do niego”. Okna Internorm KF500 nie udało się pokonać, ale nie ma przeszkód, by je mieć we własnym domu.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?