Kategorie produktów

Wyszukaj produkt

Dodaj produkt do Katalogu Produktów OKNOTEST.PL

Szukaj produktów

Przesuwne drzwi tarasowe AdamS HST Passiv Corner View

O produkcie

Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na jak najpraktyczniejszym wykorzystaniu powierzchni w rejonie narożnych wyjść tarasowych jest innowacyjny system unoszono – przesuwnych drzwi tarasowych AdamS HST PASSIV CORNER VIEW. Jego cechy charakterystyczne to niski próg, obniżone skrzydło stałe oraz narożne połączenie szyb zespolonych (łączenie szyb na STEP). Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać maksymalną ilość naturalnego, dziennego światła.

Przesuwne drzwi tarasowe HST Passiv Corner View - budowa i konstrukcja

HST PASSIV CORNER VIEW to w pełni innowacyjna, nowoczesna konstrukcja okienna stanowiąca perfekcyjny balans pomiędzy wygodą użytkowania, korzyściami ekonomicznymi, oszczędnością energii i dbałością o stan środowiska naturalnego. Produkt ten jest zgodny z panującymi aktualnie w architekturze trendami, a tym, co wyróżnia go spośród innych tego typu wyrobów dostępnych na rynku są niezwykle zaawansowane rozwiązania techniczne. Celem opisywanych okien tarasowych jest zwiększenie komfortu, ilości ciepła oraz światła dziennego.

System okien unoszono – przesuwnych jest nowoczesny tak w skali kraju, jak i całego kontynentu. Jego producentom udało się osiągnąć coś, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe w przypadku konstrukcji okiennych wykonanych z PCV . Estetyczny wygląd i lekkość południowej Europy łączy się tu z ograniczaniem strat energii i wysoką efektywnością energetyczną charakterystycznymi dla jej centralnej i wschodniej części.

Innowacyjność tego produktu jest związana z równoczesnym zastosowaniem aż trzech rozwiązań technicznych, niespotykanych dotychczas w tarasowych drzwiach przesuwnych z PCV.

 1. Znaczące obniżenie wartości liniowych mostków cieplnych na obwodzie styku konstrukcji z ościeżem muru konstrukcyjnego jest tu możliwe dzięki zastosowaniu kompozytowych progów drzwi z kompozytowymi rdzeniami, które zostały wzmocnione przy pomocy włókna szklanego GFK (wykorzystano ją również przy produkcji szyny prowadzącej).
 2. Obniżona linia kształtowników oszkleń znacząco zwiększa udział przeszklonych powierzchni w powierzchni całkowitej drzwi tarasowych, korzystnie oddziałując na bilans energetyczny drzwi (zwiększenie pasywnego pozyskiwania energii cieplnej z promieniowania słonecznego).
 3. Wykorzystanie w pełni nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie uszczelnień sprawia, że produkt jest w stanie uzyskać w testach przepuszczalności powietrza klasę 4 według normy PN-EN 12207:2001. W praktyce, pozwala to na jego zastosowanie we wszystkich rodzajach budynków, a w szczególności w tych, które posiadają systemy nawiewno –wywiewnej wentylacji mechanicznej z rekuperacją (jest ono zgodne z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie).

Oprócz tego, za sprawą specjalnych okuć Siegenia HST Portal, istnieje możliwość w pełni wygodnego przesuwania skrzydeł o maksymalnej wadze 400 kilogramów. Co więcej, wykorzystać można tutaj napęd elektryczny MHS Siegenia, który pozwala na otwieranie lub zamykanie bez konieczności wstawania.

Dzięki tego typu innowacyjnym rozwiązaniom, produkt ten staje się znaczącym konkurentem dla o wiele droższych konstrukcji drewnianych, aluminiowych czy drewniano – aluminiowych. Równocześnie, wygrywa z nimi pod kątem redukcji strat energii oraz efektywności energetycznej, dzięki czemu doskonale wpisuje się w ideę ochrony środowiska naturalnego oaz zmniejszania emisji CO2. Co ważne, opisywany produkt nie zawiera żadnych substancji odżywczych, o których mowa jest w art. 31 oraz 33 rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z 18 grudnia 2006 roku, a każdy z jego elementów musi podlegać recyclingowi.

Podczas produkcji drzwi tarasowych unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW ogromną uwagę przykłada się do optymalizacji zużycia materiałów oraz energii. Dzięki automatyzacji procesów wytwórczych, możliwa staje się eliminacja przypadkowości i postawienie na seryjność oraz powtarzalność produkcji. Na każdym z etapów stosowane metody są starannie dobierane pod kątem optymalizacji poniesionych kosztów. Ich kalkulacja ma na celu optymalizację oraz pozbycie się zbędnych, pochłaniających duże ilości energii procesów produkcji oraz dystrybucji.

Warto tu również wspomnieć o niskoprogowej konstrukcji okien, co sprawia, że produkt ten jest w pełni przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Po uprzednim montażu, element progu może bezproblemowo licować z powierzchnią podłogi. Na uwagę zasługuje także łatwość obsługi produktu – siły operacyjne potrzebne do wywołania ruchu skrzydła czynnego, nie przekraczają wartości 100 N (10 kgf), bez względu na jego wielkość. Poziom ten sprawia, że codzienne korzystanie z okien jest łatwe zarówno dla dorosłych, jak i dzieci czy niepełnosprawnych.

Unikalna możliwość szczelnego, krawędziowego łączenia narożnych szyb zespolonych na tak zwany STEP, lekkość konstrukcji i bogata paleta barw sprawiają, że możliwe staje się swobodne tworzenie przestrzeni użytkowej oraz korzystanie ze światła jako kluczowego elementu architektury wnętrz. Unikalny design umożliwia kreowanie oryginalnych, designerskich, wyrazistych brył budynków. Docenią to wszystkie osoby ceniące sobie wygodę, elegancję, ciepło i bezpieczeństwo.

Nie bez znaczenia jest również nacisk na dokładność w procesie kontroli produkcji, pakowania, składowania, transportu oraz montażu. Decyduje ona bowiem o zachowaniu wszystkich niezbędnych parametrów technicznych oraz 100 procentowej kompleksowości obsługi Klienta.

Przesuwne drzwi tarasowe HST Passiv Corner View - właściwości użytkowe

Bazowe parametry użytkowe okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW zgodnie z normą PN-EN 14351-1+A2:2016-10 przedstawiają się następująco:

 • Wodoszczelność – klasa 8A
 • Przepuszczalność powietrza – klasa 4
 • Odporność na obciążenie wiatrem – klasa C
 • Przenikalność cieplna - Uw 0,68 W/(m2*K)

Przesuwne drzwi tarasowe HST Passiv Corner View - zalety

Do zalet opisywanych drzwi tarasowych AdamS HST Passiv Corner View można zaliczyć:

 • Wygodę oraz łatwość obsługi (związane jest to ze znikomą wartością sił operacyjnych)
 • Wzrost pasywnych zysków energii z promieniowania słonecznego w czasie sezonu grzewczego
 • Zmniejszenie wartości liniowych mostków cieplnych na styku konstrukcji okiennej i ościeża
 • Dostęp do dużej ilości światła dziennego
 • Zwiększenie szczelności powietrznej budynku
 • Redukcję strat energii cieplnej wykorzystywanej w celu ogrzania wnętrza
 • Pełną swobodę aranżacji w rejonie narożnych wyjść balkonowych, tarasowych oraz ogrodowych
 • Pozbycie się barier architektonicznych
 • W pełni nowoczesny design
 • Atrakcyjną cenę w porównaniu do zbliżonych wyrobów z aluminium lub drewna

Zapytaj o: HST Passiv Corner View

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz AdamS w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

AdamS - pozostałe produkty