Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Ciepło pod specjalnym nadzorem - Schüco Corona SI 82+

Październik 2009

W dobie certyfikacji energetycznej obiektów budowlanych, energooszczędność budynku może stanowić o podniesieniu jego wartości rynkowej. W projektowaniu i wykonawstwie budynków spełniających wymagania norm należy używać sprawdzonych komponentów, takich jak termoizolacyjne okna i drzwi balkonowe z PCV produkowane z kształtowników systemu firmy Schüco.

Rozpoczynając budowę wymarzonego domu, który według założeń projektowych ma ograniczać straty energii i generować oszczędności, stajemy przed wyborem odpowiednich materiałów, w tym przegród zewnętrznych. Nawet przy najlepiej termoizolowanych ścianach, źle dobrana stolarka okienna i drzwiowa, pozostanie przyczyną niepożądanych strat energii cieplnej. Przystępując do analizy ofert koniecznie powinniśmy zwrócić baczną uwagę na konkretne właściwości okna, podawane przez producenta.

Schüco Corona SI 82+
Schüco Corona SI 82+
reklama

Dopuszczalna maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła dla okien wynikająca z obowiązujących przepisów (Uw=1,7-1,8 W/m2K) z pewnością nie spełnia wymagań stawianych budownictwu energooszczędnemu i pasywnemu. W dbałości o wysokie standardy energooszczędności w budownictwie, firma Schüco opatentowała technologię produkcji kształtowników okiennych z koekstrudowanymi wzmocnieniami aluminiowymi. W wyniku prac nad tym rozwiązaniem powstał system profili okiennych z wysokoudarowego PCV o najwyższej izolacyjności cieplnej, odpowiadający wymaganiom zarówno budownictwa pasywnego jak i energooszczędnego - Schüco Corona SI 82+.

Z dedykacją dla śmiałych projektów

Schüco Corona SI 82+
Schüco Corona SI 82+

Dzięki ośmiu komorom izolacyjnym bez mostków termicznych, co jest możliwe, między innymi dzięki technologii łączenia PCV z aluminium system profili okiennych Schüco Corona SI 82+ umożliwia uzyskanie dodatkowej doskonałej ochrony cieplnej budynków. System uszczelnienia środkowego (MD), czyli potrójna płaszczyzna uszczelnień skutecznie uniemożliwia przenikanie do wnętrza pomieszczeń zimnego powietrza w okresie zimowym, nawet przy silnych wiatrach. W testach zimowych powierzchnia wewnętrznej strony profilu utrzymuje temperaturę 18°C przy zewnętrznej temperaturze -5°C. Jednocześnie zbadana wartość współczynnika przenikania ciepła dla przykładowego okna o wymiarach 1230mm x 1480mm, przy zastosowaniu szyby o współczynniku Ug=0,6 W/m2K osiąga wartość Uw = 0,84 W/m2K.

Przy zastosowaniu dostępnych już na rynku szyb o lepszych parametrach przenikalności cieplnej, ostateczny współczynnik przenikania ciepła okna może być jeszcze korzystniejszy. Uzyskując certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego z Darmstadt, system profili okiennych Schüco Corona SI 82+ posiadł wspaniałą rekomendację nie tylko dla budownictwa energooszczędnego, ale przede wszystkim dynamicznie rozwijającego się na świecie budownictwa pasywnego. Z każdym rokiem na świecie realizuje się coraz więcej takich projektów, a Polska nie jest pod tym względem wyjątkiem. Na polskim gruncie z powodzeniem przyjęły się domy hybrydowe oraz wysoko energooszczędne, a dynamika powstających i wykonywanych z powodzeniem już dzisiaj projektów domów pasywnych jest doprawdy imponująca.

Oprócz stolarki okiennej i drzwiowej o najlepszych parametrach przenikalności cieplnej warunkiem nieodzownym dla energooszczędnego sukcesu całego budynku jest jego właściwe nasłonecznienie, umożliwiające maksymalne wykorzystanie pasywnych zysków energii powstających z właściwego wykorzystania potencjału odnawialnej energii słonecznej.

Szerokie perspektywy projektowe

reklama

Wysoka izolacyjność cieplna profili wynika na ogół ze zwiększania ich szerokości, a to z kolei ogranicza powierzchnię przeszkleń, a więc także dostęp do wnętrza pomieszczeń naturalnego światła. System Schüco Corona SI 82+ charakteryzuje się zoptymalizowaną, niewielką, widoczną szerokością profili głównych i szczeblin, zapewniając maksymalne oświetlenie wnętrz. Dodatkową zaletą profili jest możliwość wykonywania niezbędnych otworów odwodnienia ramy ościeżnicy w wersji prostej bądź ukrytej.

Nowoczesna konstrukcja i architektura ćwierćzlicowanej ramy skrzydła z efektywnym zaokrągleniem może się stać atrakcyjną ozdobą niejednej elewacji. Do produkcji okien z profili Schüco Corona SI 82+ można wykorzystywać wszelkie dostępne systemy okuć obwiedniowych, a bogaty wybór kolorów oraz efektów dekoracyjnych z pewnością pomoże ożywić wygląd wymarzonego domu.

Tekst www.schüco.pl
Opracowanie redakcji.

Oknotest.pl 2009-10-19 00:00:00 aktualizacja: 2021-03-05 14:05:05


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024