Przewiń do artykułu
Poradnik okienny 2009

Artykuły są sortowane alfabetycznie według porządku A-Z. Jeżeli nie możesz odszukać interesującej Cię treści w spisie treści skorzystaj z wyszukiwarki treści.

Zamknij spis treści

Przepuszczalność powietrza - infiltracja

Przepuszczalność powietrza, nazywana również infiltracją powietrza odpowiada przede wszystkim na pytanie, na ile szczelna jest przegroda budowlana jaką jest okno. W badaniach ustala się ilość powietrza przenikającą przez okno przy założonym ciśnieniu próbnym.

Współczynnik infiltracji powietrza okna oznacza się symbolem „a”.

Współczynnik infiltracji powietrza „a” - to ilość powietrza jaka przeniknie w ciągu 1 godziny przez 1 metr szczeliny okna lub drzwi balkonowych przy różnicy ciśnień 1daPa/m3 ( 10 Pa).

Im wyższa zadeklarowana klasa właściwości przepuszczalności powietrza tym szczelniejsze okno.

Główną częścią składową okna odpowiadającą za przepuszczalność powietrza, a co za tym idzie za szczelność oraz trwałość tej właściwości okna są uszczelki. Powinny one być łatwo wymienialne!

Wysoka szczelność okien może być przyczyną braku możliwości wbudowywania ich w niektórych obiektach budowlanych. Przy wyborze okien do konkretnego obiektu należy uwzględniać konieczność właściwej wentylacji pomieszczeń i obowiązujące w tym zakresie przepisy krajowe.

OKNOTEST.PL

Więcej produktów
Przejdź do kategorii „Artykuły i wiadomości branżowe” Przejdź do kategorii „Okna energooszczędne”