Producent okien FAKRO Sp. z o.o.

ocena gwiazdki 5.00 / 5.00 - 1 głosów Oceń
FAKRO Sp. z o.o. logo

Nowy Sącz
33-300 ul. Węgierska 144a
Polska małopolskie

18 444 04 44

fakro@fakro.com.pl
www.fakro.pl

 • Produkcja okien PCV
 • Produkcja okien drewnianych
 • Produkcja okien aluminiowych

Rok 1991 to wyjątkowa data w branży okien dachowych. Właśnie w tym czasie na południu Polski, w Nowym Sączu została założona firma FAKRO. Pewnie mało kto wtedy przypuszczał, że okna dachowe, nieznane wtedy jeszcze w Polsce, a stosowane w Europie od XIX wieku, zdobędą tak wielką popularność. Pomysł i odwaga założyciela Ryszarda Florka, jasno wytyczony cel i ciężka praca przyczyniły się do szybkiego rozwoju firmy. Zaledwie trzy lata później firma FAKRO rozpoczęła już eksport swoich produktów. Pierwszy transport okien dachowych wyruszył do Holandii. Kolejnymi krajami ekspansji były Francja i Słowacja. Firma ciągle inwestowała wypracowane zyski zwiększając swój potencjał. Dynamiczny rozwój produkcji wymusił budowę kolejnych hal produkcyjnych i zatrudnienie większej ilości pracowników. Obecnie, ponad 20 lat później, Grupa FAKRO to międzynarodowa korporacja - lider na rynku polskim i druga firma na świecie z 15% udziałem w globalnym rynku okien dachowych. Poprzez 15 zagranicznych firm dystrybucyjnych  na całym świecie oraz rozbudowaną sieć dystrybucji produkty firmy dostępne są we wszystkich krajach, gdzie istnieje zapotrzebowanie na okna dachowe. 70% produkcji trafia na rynki zagraniczne. Dzisiaj co drugie okno dachowe sprzedawane w Polsce, i co szóste na świecie to okno FAKRO. Grupa zatrudnia ponad 3300 pracowników w 12 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy oraz w Azji.Powierzchnia własnych hal produkcyjnych, magazynowych i biurowych wynosi ponad 200 tys. m? zlokalizowanych w różnych miejscach na świecie. Ciągły wzrost zatrudnienia, oraz przyrost powierzchni wykorzystywanych w działalności firmy to dowód na stały rozwój FAKRO. Nagrody i wyróżnienia Firmie oraz produktom FAKRO przyznano wiele krajowych oraz zagranicznych nagród i wyróżnień. Honorowe miejsce wśród nich zajmują Specjalne Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Pierwsza została przyznana już w 2003 roku przez Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego za ?Szczególny wkład w budowanie prestiżu polskiej gospodarki na rynkach UE?. W roku 2011 firma FAKRO otrzymała kolejną Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Tym razem wręczył ją Pan Prezydent Bronisław Komorowski w kategorii ?Obecność na rynku globalnym?. Na liście prestiżowych wyróżnień znajduje się też: Godło Promocyjne ?Teraz Polska?, Wybitny Polski Eksporter czy Kamerton Innowacyjności przyznany FAKRO, jako jednej z trzech najbardziej innowacyjnych firm w Polsce.                    

 

Firma FAKRO powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 20 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych.

W ofercie firmy, inwestującej sto procent zysku, znajdują się przede wszystkim:

 • okna dachowe drewniane i aluminiowo-tworzywowe o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania
 • okna do dachów płaskich
 • kołnierze
 • sterowanie elektryczne
 • wyłazy
 • świetliki rurowe
 • oddymianie
 • akcesoria do okien dachowych: żaluzje, zasłony, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy zewnętrzne
 • akcesoria montażowe
 • kolektory słoneczne
 • folie i membrany

Od kilkunastu lat FAKRO sprzedaje także schody strychowe i już jest numerem dwa na międzynarodowym rynku.

Zapytaj o okna FAKRO Sp. z o.o.

Napisz do producenta okien

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

OKNOTEST.PL nie będzie wysyłał na Twój adres e-mail niechcianej korespondencji.

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez firmy: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz FAKRO Sp. z o.o. w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?