Przewiń do artykułu
Systemy okienne

Artykuły są sortowane alfabetycznie według porządku A-Z. Jeżeli nie możesz odszukać interesującej Cię treści w spisie treści skorzystaj z wyszukiwarki treści.

Zamknij spis treści

Spectus

Spectus to znana od ponad ćwierć wieku angielska  marka zajmująca się projektowaniem i produkcją systemów okiennych i drzwiowych z PVC.

Podbój  Europy kontynentalnej firma rozpoczęła pod koniec lat dziewięćdziesiątych – w fabryce we Wrocławiu pod flagą Spectus  produkujemy profile od 2007 roku.

Dysponujemy dwoma  systemami: pięciokomorowym TK-71 oraz siedmiokomorowym TK-77. W przygotowaniu nowy system o szerokości zabudowy 82 mm, który niebawem pojawi  się w sprzedaży.

Dodatkowo w ofercie posiadamy:  dachy do ogrodów zimowych, panele drzwiowe a także  moskitiery, rolety i parapety.

 Mamy własny zakład ekstruzji profili z pełnym parkiem maszynowym. W zakresie projektowania i wykonania narzędzi do produkcji profili korzystamy z usług najlepiej ocenianych dostawców.

Zatrudniamy kilkudziesięcioosobową załogę, na czele ze specjalistami  na bieżąco kontrolującymi procesy produkcyjne. Od ponad dwóch lat sami zajmujemy się również okleinowaniem profili. Szeroka gama kolorów jakie oferujemy  dostępna jest  w barwach z palety RENOLIT.

Dzięki zlokalizowaniu całości w jednym miejscu – firmy, hali produkcyjnej, magazynów minimalizujemy koszty  transportu oraz zużycie paliwa, przyczyniając się tym samym do większej dbałości o środowisko.

Takie logistyczne rozwiązanie umożliwia nam proponowanie  klientom atrakcyjnych cen produktów.

eko spectus

System  TK-71

 • System 5 komorowy o głębokości zabudowy 68 mm 
  - współczynnik izolacyjności termicznej  1,3 W/m²K
 • Szklenie w zakresie od 4 do 40 mm
 • Lepsze zabezpieczenie antywyważeniowe: od okuć standardowych  po okucia o najwyższym stopniu bezpieczeństwa. Antywyważeniowe części okuć  mocowane są do stali
 • Precyzyjnie wymierzone komory wzmocnień w ościeżnicy i skrzydle,  umożliwiają konstruowanie nawet bardzo dużych elementów
 • Dyskretnie osadzone, mało widoczne uszczelki w kolorach czarnym lub szarym. Wyprofilowane listwy w wersji softline i ozdobnej.

System TK-77

 • System 7 komorowy o głębokości zabudowy 70 mm  
  - współczynnik  izolacyjności termicznej  1,4 W/m²K
 • Możliwość szklenia od 4 do 40 mm:
  - szyby pojedyncze, dwuszybowe, trzyszybowe, pancerne
  - do wyboru listwy standardowe, ozdobne i zaokrąglone
 • Zastosowanie okuć  typu EURO  w oknach standardowych i antywyważeniowych
  - okucia ramowe antywyważeniowe montowane są do wzmocnienia stalowego
 • Uszczelki koekstrudowane w standardzie. Termozgrzewalne z TPE lub wciskane z EPDM. Zapewniają bardzo dobrą ochronę przed niekorzystnymi warunkami  atmosferycznymi
 • Wzmocnienie stalowe ocynkowane zapewniające doskonalą sztywność – istnieje  możliwość zastosowania w skrzydle i ramie wzmocnienia tego samego kształtu
 • Profile produkowane są z użyciem mieszanki typu TROPICAL co zwiększa odporność na promieniowanie UV. Nasza gwarancja – 10 lat profile białe, 5 lat profile okleinowane.
 • Kolory profili dostępne są w barwach z palety RENOLIT (najpopularniejsze: zloty dąb, mahoń, orzech), oklejane na korpusach: białym, karmelowym lub brązowym. 
Więcej produktów Przejdź do kategorii „Artykuły i wiadomości branżowe” Przejdź do kategorii „Okna energooszczędne”