promocja

25 lat Vetrex

23.06.2022
Udostępnij

W tym roku Vetrex obchodzi 25-lecie swojej działalności. Obecnie firma jest jednym z kluczowych producentów okien i drzwi tarasowych z PVC oraz drzwi zewnętrznych z segmentu premium. Jej produkty sprzedawane są w Polsce i w całej Europie.

Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex. Fot. Vetrex
Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex. Fot. Vetrex

Firma powstała w 1997 roku w Pszczółkach w województwie pomorskim. Po siedmiu latach została przeniesiona do Tczewa. Początkowo zajmowała się produkcją okien, a następnie rozszerzyła ofertę o drzwi zewnętrzne i uruchomiła drugi zakład produkcyjny. W 2014 roku Vetrex wszedł w skład Grupy Liebot – francuskiego konsorcjum, które jest liderem europejskiego rynku w produkcji okien, drzwi i fasad. To stworzyło szanse dalszego rozwoju. Firma zyskała wsparcie i możliwość skorzystania z doświadczenia europejskiego lidera, jak również dostęp do nowych rynków zagranicznych. Pozwoliło to umocnić pozycję Vetrex na rynku krajowym oraz miało pozytywny wpływ na działania w obszarze eksportu.

„Od 25 lat Vetrex dostarcza klientom produkty podnoszące komfort życia. Nieustannie rozszerzamy naszą ofertę produktową oraz wprowadzamy innowacyjne rozwiązania wpisujące się w aktualne trendy architektoniczne i zmieniające się potrzeby inwestorów. Nasze okna i drzwi wyróżnia wysoka jakość wykonania, trwałość, doskonałe parametry techniczne oraz nowoczesny design. Cieszą się one uznaniem klientów w Polsce i za granicą. Osiągnięty sukces to efekt przyjętej strategii rozwoju, inwestycji w procesy produkcyjne, rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowania naszych pracowników i owocnej współpracy z partnerami biznesowymi”

Mówi Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne Vetrex SLIDE. Fot. Vetrex
Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne Vetrex SLIDE. Fot. Vetrex
Drzwi Premium Vetrex. Fot. Vetrex
Drzwi Premium Vetrex. Fot. Vetrex

Vetrex ma ugruntowaną pozycję na rynku. Około 70 proc. produktów sprzedawanych jest w kraju, a pozostała część trafia na eksport. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych. Obejmuje ona okna i drzwi tarasowe z PVC oraz drzwi zewnętrzne z płaszczem stalowym. Firma jest jednym z pionierów sprzedaży sieciowej za pośrednictwem Autoryzowanych Salonów Sprzedaży. Obecnie posiada ponad 100 partnerów handlowych na terenie całego kraju. Poza Polską produkty Vetrex sprzedawane są w całej Europie. Najwięcej trafia na rynek niemiecki i włoski. Eksportowane są one także do krajów skandynawskich, Luksemburga, Belgii, Szwajcarii, Francji i Holandii.

Fabryka Vetrex. Fot. Vetrex
Fabryka Vetrex. Fot. Vetrex

Produkowane przez Vetrex okna i drzwi powstają w dwóch fabrykach w Tczewie. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników i jest jednym z istotnych pracodawców w regionie. Zakłady wyposażone są w zaawansowane technologicznie linie produkcyjne. Do produkcji wykorzystywane są sprawdzone i uznane na świecie rozwiązania dostarczane przez renomowanych zachodnioeuropejskich i polskich dostawców. Produkty Vetrex przechodzą specjalistyczne testy i są badane zarówno w laboratorium Vetrex, jak i w notyfikowanych placówkach badawczych (takich jak Instytut Techniki Okiennej IFT Rosenheim, Laboratorium Techniki Budowlanej w Dąbrowie Górniczej, Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha czy Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie nadzorowany przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa). Certyfikaty otrzymane na podstawie tych testów potwierdzają deklarowane przez firmę wysokie parametry stolarki.

Obok wysokiej jakości produktów firma dba o zapewnienie klientom fachowego doradztwa przy zakupie i profesjonalnego montażu, będących uzupełnieniem oferty produktowej. W ramach działającej od 8 lat Akademii Vetrex prowadzone są szkolenia dla doradców z punktów dealerskich oraz ekip montażowych. Eksperci firmy przekazują przedstawicielom handlowym wiedzę na temat produktów i stosowanych rozwiązań technologicznych, a także informacje z zakresu obsługi klienta i najnowszych trendów. Instalatorzy poznają zasady prawidłowego montażu, pozwalającego w pełni wykorzystać parametry techniczne stolarki. Dodatkowo od 6 lat Vetrex prowadzi certyfikację montażową Autoryzowanych Salonów Sprzedaży. Jest ona potwierdzeniem wysokich kompetencji oraz jakości usług w zakresie montażu okien, drzwi tarasowych i drzwi zewnętrznych.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max. Fot. Vetrex
Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max. Fot. Vetrex
Drzwi Premium Vetrex. Fot. Vetrex
Drzwi Premium Vetrex. Fot. Vetrex

W ostatnich latach firma wprowadziła szereg działań z obszaru zarządzania, rozwoju nowych produktów oraz działań skierowanych do partnerów biznesowych i klientów końcowych. Do oferty zostały wprowadzone kolejne energooszczędne i designerskie produkty. Obejmują one drzwi tarasowe umożliwiające tworzenie konstrukcji wielkoformatowych, okna z węższymi profilami i większą powierzchnią szyb zapewniające lepsze doświetlenie wnętrz światłem naturalnym, a także nową kolekcję drzwi zewnętrznych.

Vetrex odświeżył również identyfikację wizualną. Zmodyfikowano logo, wprowadzono nowy standard wizualny dla salonów sprzedaży, uruchomiono nową odsłonę serwisu internetowego i zmieniono wygląd materiałów reklamowych. Pozwoliło to jeszcze lepiej zaakcentować cechy marki. Wprowadzono także nowe działania edukacyjne adresowane do klientów. Firma przygotowała m.in. cykl filmów informacyjno-poradnikowych skierowanych do osób planujących zakup okien, drzwi tarasowych i drzwi wejściowych.

Nowy standard wizualny salonów sprzedaży Vetrex. Fot. Vetrex
Nowy standard wizualny salonów sprzedaży Vetrex. Fot. Vetrex

W ramach kontynuacji automatyzacji procesów produkcyjnych rozbudowano park maszynowy. Zakupiono kolejne roboty do kształtowego łączenia naroży w technologii V-Perfect. Umożliwiają one perfekcyjne wykończenie naroży z niemal niewidocznym połączeniem profili. Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań przekłada się na optymalizację produkcji, a także zapewnia wysoki poziom estetyki oraz wpływa na poprawę funkcjonalności okien i drzwi tarasowych.

ul. Skarszewska 13
83-110 Rokitki
Polska pomorskie

Grupa Solo Superglide SG
drzwi przesuwne aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Budvar T-Comfort
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Redan Trend
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Stollar Slim Line 70
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Pol-Skone C Plus Alu Effect
okna i drzwi balkonowe drewniane
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Altom Premium Prestige
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Popularne

Strona oknotest.pl wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu. Aby potwierdzić i zamknąć komunikat kliknij "x".

zamknij