Deceuninck partnerem kampanii DOBRY MONTAŻ - BUDUJESZ DLA POKOLEŃ

02.10.2021
Udostępnij

Firma Deceuninck została partnerem ogólnopolskiej kampanii „DOBRY MONTAŻ - BUDUJESZ DLA POKOLEŃ" organizowanej przez Związek POiD. W tej edycji organizatorzy i Partnerzy Kampanii skupią się szczególnie na aspekcie proekologicznym przy podejmowaniu decyzji i inspirowania odbiorców do wyboru energooszczędnych rozwiązań oraz technik montażowych przy budowie czy remoncie domu. Realizacji celów inicjatywy posłużą wielokanałowe działania.

Ogólnopolska kampania społeczna „DOBRY MONTAŻ” realizowana jest przez POiD od 7 lat i od tego momentu osiąga założone cele. W tym roku organizatorzy zdecydowali się poświęcić główny wątek ekologii i zmianom klimatycznym na świecie, co przełożyło się na tegoroczny rebranding i szerszy tytuł kampanii. W październiku 2021 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przeprowadziło badania dotyczące świadomości i zachowań ekologicznych Polaków. Jak pokazały wyniki, aż 94 proc. badanych wskazało, że zmiany klimatu to ważny lub bardzo ważny problem. Aż ¾ z nas jest skłonnych wydać więcej na „czystą energię”. Nasza planeta z dnia na dzień zbliża się do momentu, kiedy odwrót od katastrofy klimatycznej będzie niemożliwy, dlatego tak ważne jest, aby branża budowlana przykładała uwagę i wprowadzała realne zmiany, walcząc o lepsze jutro. Stąd nowa idea kampanii mocno nacechowana ekologicznym podejściem do zakupów i sposobu montażu stolarki budowlanej.

Z widokiem na środowisko

Deceuninck od lat konsekwentnie wprowadza na rynek produkty, które mogą zostać poddane recyklingowi zgodnie z ideą gospodarki zamkniętego obiegu. Świadome wybieranie takich materiałów, które można poddać procesowi odzyskiwania w sposób łatwy technologicznie i efektywny kosztowo, to dziś jeden z najważniejszych elementów prowadzenia biznesu, szczególnie w branży budowlanej, która globalnie ma niebagatelny wpływ na krajobraz surowcowy naszej planety.

Zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju Deceuninck tak projektuje swoje produkty, aby zminimalizować wpływ na środowisko. Odzwierciedla się to nie tylko w optymalnym doborze geometrii profilu czy grubości ścianek, ale także w selekcji materiałów. Każdy produkt belgijskiego producenta z założenia podlega recyklingowi. Mówimy jednak o procesie skomplikowanym, ponieważ dotyczy on kompletnych okien pochodzących z rozbiórki.

W 2012 roku Deceuninck zbudował zakład recyklingu w Diksmuide w Belgii, który zbiera z rynku tworzywa sztuczne przeznaczone do recyklingu. W 2018 roku Deceuninck czterokrotnie zwiększył moce produkcyjne, dzięki inwestycjom w maszyny do koekstruzji. Te inwestycje umożliwiają powtórne wykorzystanie PVC do produkcji wysokiej jakości profili okiennych i drzwiowych.

W Deceuninck stosujemy zasady gospodarki zamkniętego obiegu od lat, jednak obecnie szczególnie mocno zyskuje ona na znaczeniu, biorąc pod uwagę perspektywy surowcowe i zmiany klimatyczne. Naszym celem jest sprawienie, aby produkty budowlane pochodzące z procesów o obiegu zamkniętym stały się regułą, nie wyjątkiem – mówi Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland.

Zakład w Diksmuide przetwarza odpady zarówno poprodukcyjne, czyli powstające podczas produkcji okien, np. w formie ścinków lub wiórów, jak również odpady pokonsumenckie, czyli między innymi okna pochodzące z wymian starej stolarki. Co istotne, PVC można poddawać recyklingowi nawet do 10 razy bez utraty właściwości technicznych i mechanicznych. Przy średnim cyklu życia okna wynoszącym ok. 35 lat, materiał PVC może służyć nawet 350 lat! Dodając do tego fakt, że w przeciwieństwie do surowego, PVC z recyklingu pozwala zaoszczędzić w procesie produkcji nawet 90% energii, otrzymujemy materiał o niebagatelnym znaczeniu dla środowiska.

Dołączenie do kampanii „Dobry Montaż – Budujesz dla pokoleń” jest wyjątkową okazją i zobowiązaniem dla Deceuninck, by jako pionier branży w tej dziedzinie promować w środowisku oraz w świadomości konsumentów PVC z recyklingu jako pełnowartościowy, wysokiej jakości materiał w produkcji profili okiennych i drzwiowych, a także dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem w kwestii gospodarki zamkniętego obiegu. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze działania wobec planety, jakkolwiek wzniośle to brzmi - przyszłość nas z tego rozliczy – dodaje Monika Hybza.

ul. Poznańska 34
62-020 Swarzędz
Polska wielkopolskie

Komsta HST Veka Softline
drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
OknoPlus Morlite
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Plastixal Infiniti
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
AL-TECH Aliplast UltraGlide
drzwi unoszono-przesuwne HST aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
NexBau Salamander BE 82
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Vetrex SLIDE'UP
drzwi przesuwne PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Popularne

Strona oknotest.pl wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu. Aby potwierdzić i zamknąć komunikat kliknij "x".

zamknij