Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Deceuninck z nagrodą za działania na rzecz recyklingu PVC

Marzec 2023 · Deceuninck

Zakończyła się 33. edycja Konwentu Stolarki, podczas której nagrodzono najlepsze i najbardziej innowacyjne projekty w branży stolarskiej. Nagrodę w programie „CSR – najlepsze projekty o charakterze społecznym 2023” otrzymała Grupa Deceuninck za działania na rzecz recyklingu PVC i procesy realizowane zgodnie z Gospodarką Obiegu Zamkniętego. Firma od lat prowadzi działania proekologiczne i kampanie społeczne, których celem jest promowanie idei zrównoważonego rozwoju.

33 Konwent Stolarki odbył się na zamku w Gniewie w dniach 23-24 lutego pod hasłem „Polska stolarka eksportem stoi – trudne czasy i co dalej”. Podczas wydarzenia zostały przeprowadzone prelekcje na temat sytuacji w sektorze budowlanym w dobie kryzysu. Organizatorzy wręczyli również nagrody dla laureatów kilku prestiżowych konkursów i programów branżowych.

reklama

Nagrodę w programie „CSR – najlepsze projekty o charakterze społecznym 2023” otrzymała m.in. Grupa Deceuninck, w imieniu której nagrodę odebrał Krzysztof Kalita, Dyrektor Produktu w Deceuninck Poland. Projekty zgłoszone do tego programu były oceniane zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności, na które składają się m.in. transparentność i wiarygodność podejmowanych działań, etyczne zachowanie oraz szacunek do międzynarodowych standardów prowadzenia biznesu.

Zrównoważona polityka Deceuninck

Komisja doceniła zgłoszony projekt „Recykling PVC i Gospodarka Obiegu Zamkniętego w Grupie Deceuninck”, który obejmuje szereg innowacyjnych działań wpływających na zrównoważony rozwój zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Firma od lat promuje rozwiązania związane z recyklingiem wśród swoich klientów i konsumentów końcowych, wykorzystując do tego celu narzędzia PR-owe i marketingowe. Przywiązanie do kwestii zrównoważonej gospodarki surowcami widoczne jest jednak przede wszystkim w działaniach i procesach wewnętrznych, zgodnych ze strategią ESG firmy i wpisaną w hasło Building a Sustainable Home misją.

Grupa Deceuninck już w 2012 roku uruchomiła zaawansowaną technologicznie linię recyklingową w swoim belgijskim zakładzie w Diksmuide, a w 2018 roku zwiększyła moce przetwórcze do 45 tys. ton rocznie. Równolegle rozwijana jest sieć logistyczna i procesy związane z pozyskiwaniem materiałów poprzemysłowych i pokonsumenckich w celu ich ponownego użycia.

reklama

Wykorzystanie jednej tony PVC z recyklingu zamiast materiału pierwotnego oznacza redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 1,2 tony oraz zużycie energii mniejsze o 90%. W Deceuninck od dawna korzystamy z rozwiązań przyjaznych środowisku, a w planach mamy intensyfikację tych działań. W 2022 roku dołączyliśmy do inicjatywy SBTi (Science Based Targets Initiative), zobowiązując się do dalszych redukcji emisji i zwiększenia udziału zielonej energii w naszych procesach. Cieszymy się, że nasze działania zostały zauważone i docenione przez kapitułę i wierzymy, że podobne działania już wkrótce będą standarem w branży budowlanej.

Mówi Krzysztof Kalita, Dyrektor Produktu w Deceuninck Poland.

Za programem „CSR – najlepsze projekty o charakterze społecznym 2023” jak i organizacją odbywających się cyklicznie Konwentów Stolarki stoi StolarkaVIP, jedno z mediów branżowych, które zajmuje się edukacją i promocją innowacyjnych rozwiązań w branży stolarki oraz organizacją branżowych konferencji i szkoleń.

www.deceuninck.pl

reklama
Deceuninck
Zobacz także...
OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.