Otwieramy nowe okno do przyszłości - system Elegante

18.03.2019
Udostępnij

Najlepsze okna to takie, które są energooszczędne, mają bardzo dobre parametry techniczne, a także odpowiednią cenę. Taki obraz kształtuje się w głowach klientów docelowych, planujących zakup lub wymianę okien. Architekci i inwestorzy główny nacisk kładą zarówno na parametry techniczne, design, jak i innowacyjność produktu. Czy istnieją na rynku profile, które są w stanie pogodzić potrzeby wszystkich tych grup?

Deceuninck z końcem 2018 roku zaproponował rozwiązanie, które łączy dotychczas niemożliwe do pogodzenia oczekiwania rynku. Wyjątkowe parametry użytkowe oraz nowoczesny, elegancki design systemu Elegante, który na nowo definiuje możliwości zastosowania okien PVC.

Wiedza i świadomość produktu u klientów docelowych stale rośnie. Czynnik ceny ostatecznej nie gra już decydującej roli. Dzięki systemowi Elegante, okna PVC stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla użytkowników końcowych i architektów. Wśród jego zalet można wymienić znakomite wartości izolacji termicznej, ekologiczny materiał EPC (EcoPowerCore), a przede wszystkim nowoczesny wygląd, odpowiadający na oczekiwania użytkowników, którzy stawiają na design i estetykę budynku jako całości

Mówi Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Wsparcia Technicznego w firmie Inoutic/Deceuninck Sp. z o.o.

Parametry to wyróżnik okna na rynku. Coraz mniej inwestorów pozwala sobie więc na kompromisy, zarówno jeśli idzie o izolację termiczną, jak i akustyczną. System okienny Elegante charakteryzuje się wartością współczynnika przenikania ciepła profili Uf na poziomie 0,93W/m2K. Jego głębokość zabudowy ramy wynosi 76mm, natomiast głębokość zabudowy skrzydeł 80mm dla profilu niezlicowanego i 92mm dla wersji zlicowanej. Posiada także sześć komór, które zostały zaprojektowane i rozmieszczone w sposób, który przekłada się na znacznie mniejsze straty ciepła. Elegante w wersji zlicowanej umożliwia zastosowanie szklenia aż do 70 mm, co dodatkowo daje nam szerokie możliwości zastosowania bezpiecznych i ciepłych pakietów szybowych.

Okno Deceuninck Elegante - nowy system profili okiennych od Deceuninck
Okno Deceuninck Elegante - nowy system profili okiennych od Deceuninck

System pozwala na wykonywanie konstrukcji okiennych o dużych rozmiarach, a także umożliwia uzyskanie klasy RC2 - zwiększającej ochronę przed włamaniem. Ponadto system Elegante posiada dwie opcje wklejania pakietów szybowych: za pomocą taśmy, tzw. „suche wklejanie” oraz za pomocą kleju.

Podążając za najnowszymi trendami i odpowiadając na potrzeby rynku, Deceuninck wdraża swoje produkty w ramach idei zrównoważonego rozwoju. Obok najwyższej dbałości o parametry użytkowe i efektywność, stawia również na ekologię. Do produkcji profili okiennych wykorzytsuje nowoczesny, bardzo wysokiej jakości materiał PVC uzyskiwany z recyklingu – EcoPowerCore (w skrócie EPC). Jedną z największych zalet EcoPowerCore są jego doskonałe właściwości mechaniczne. W porównaniu ze świeżym PVC charakteryzuje się on nawet nieco większą jednorodnością mieszaniny, przez co EPC jest równie mocne i trwałe, a właściwości izolacji termicznej równie dobre jak materiał pierwotny. EcoPowerCore i jego skład chemiczny są ściśle monitorowane i nadzorowane.

Od 2012 roku firma posiada własny zakład recyklingowy, który po uruchomieniu nowej jednostki osiągnie wydajność 100 tysięcy ton PVC rocznie. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż każdy kilogram PVC pozyskany z recyklingu ogranicza emisję CO2 do atmosfery o 2 kg. Zakład recyklingu Deceuninck to największy taki zakład w Europie Zachodniej.

Elegante to system wyznaczający nowe trendy – to, co go wyróżnia, to nowoczesny design bez kompromisu dla parametrów. Smukła i elegancka stylistyka zapewnia więcej światła, zarówno w wersji zlicowanej, jak i prostej. Całość dopełnia wąska przylga zewnętrzna 9mm, a także ostre krawędzie po stronie zewnętrznej przylgi oraz zastosowane po stronie wewnętrznej listwy przyszybowe o kącie 90 st. Szeroka paleta kolorów pozwala dobrać profil do każdego rodzaju budynku i pomieszczenia. W wersji zlicowanej Elegante stanowi doskonałą wizualną alternatywę dla okien aluminiowych, zachowując wszystkie zalety okna PVC.

Więcej na www.elegante.deceuninck.com/pl

  • Nowoczesny smukły design
  • Wąska przylga 9mm – rozwiązanie unikalne na rynku
  • Wersja zlicowana jako optymalna wizualna alternatywa dla okien aluminiowych
  • Możliwość szklenia aż do 70 mm
  • Współczynnik przenikania ciepła okna Uf na poziomie 0,93W/m2K
  • Jednostopowe, prostokątne lub zaokrąglone listwy przyszybowe
  • 2 opcje wklejania pakietów szybowych (na taśmę i za pomocą kleju)
  • EcoPowerCore w ramie i skrzydle - opcjonalnie

Deceuninck

Altom Maxima Edge
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Plastixal MB-70
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Budvar T-Passive Plus
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Filplast PSK
drzwi uchylno-przesuwne PSK PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Petecki Slide Line 82
drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
AL-TECH Aliplast Star
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Popularne