promocja

Drzwi tarasowe z okuciem Roto Patio Inowa: lekkie przesuwanie i perfekcyjna szczelność

05.11.2021
Udostępnij

Rozwój technologii okiennych pozwala tworzyć coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, idealnie dopasowane do oczekiwań użytkowników. Przykładem jest Roto Patio Inowa - system okuć odstawno-przesuwnych do nowoczesnych drzwi tarasowych. Zaprojektowany z myślą o komforcie wszystkich domowników i spełniający najwyższe wymogi szczelności termicznej i akustycznej. Wodróżnieniu od tradycyjnych drzwi HS i PSK, system Inowa slide wyróżnia specjalny ruch zamykający, który po zamknięciu dodatkowo dociska skrzydło do ramy. Dzięki temu drzwi są nie tylko łatwe i lekkie w obsłudze, ale też wyjątkowo szczelne, co pozwala zwiększyć oszczędności w domowym budżecie.

Lekka i łatwa obsługa – dla starszych i dzieci

Otwieranie i zamykanie drzwi z Roto Inowa jest bardzo proste i intuicyjne.  Skrzydło delikatnie i płynnie przesuwa się na lekkojezdnych rolkach. Nie wymaga unoszenia i użycia siły, jest wygodne dla osób starszych i dzieci. Komfort przesuwania dodatkowo zwiększają funkcje: SoftOpen i SoftClose. Dzięki ukrytym napędom skrzydło po otwarciu łagodnie wyhamowuje do wybranej pozycji. Przy zamykaniu - napęd lekko dociąga skrzydło do ramy, chroniąc przed gwałtownym trzaśnięciem. Tym samym eliminuje ryzyko uszkodzeń i gwarantuje niezawodne działanie drzwi tarasowych przez wiele lat.

Przytulnie ciepło i cicho…

Drzwi tarasowe z okuciem Roto Patio Inowa wyróżnia duża szczelność. Specjalny docisk, który po zamknięciu skutecznie chroni przed chłodem i wilgocią nawet podczas intensywnych opadów. Zimą zapobiega ucieczce ciepła na zewnątrz. Odpowiada za to unikatowa konstrukcja: ryglowanie oraz uszczelka znajdują się na całym obwodzie skrzydła. Dzięki temu nigdzie nie wyczuwa się przeciągu, a w domu jest cicho i przytulnie nawet w okolicach ruchliwych ulic. Drzwi z okuciem Roto Patio Inowa uzyskały najwyższe klasy szczelności: przepuszczalności powietrza i wilgoci (wg norm DIN EN 1026/12 207 i DIN EN 1027/12 208).

…i całkowicie bezpiecznie

Przeszklone drzwi tarasowe to zaproszenie do domu, dlatego muszą być pewnie zabezpieczone przed nieproszonymi gośćmi. W drzwiach przesuwnych z Roto Patio Inowa przed wyważeniem skutecznie chroni ryglowanie na całym obwodzie skrzydła i klamka zamykana na klucz. Drzwi mogą być certyfikowane do klasy RC 2 włącznie.

 Designerskie drzwi tarasowe

Modna estetyka przeszklonych elewacji, domy otwarte na otoczenie to aktualne trendy nowoczesnego budownictwa. Dlatego elementy okucia Roto Patio Inowa pozostają ukryte i mogą być stosowane w wąskich profilach: z drewna, PVC lub aluminium. Pozwala to uzyskać duże powierzchnie przeszklenia i wpuścić do wnętrz więcej światła dziennego. Projektanci mają też możliwość tworzenia różnych podziałów skrzydeł i spełniania indywidualnych oczekiwań wizualnych i funkcjonalnych użytkowników.

 

Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa
Polska mazowieckie

Vetrex LUM`UP
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 4.11 / 5.00
Team Plast Team Balance MD
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 4.80 / 5.00
Wikęd Normal Line
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Team Plast Team Balance ART
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Plastixal Slimline
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Hensfort Prestige
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Vikking Basic
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Filplast MB-70
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Popularne

Strona oknotest.pl wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu. Aby potwierdzić i zamknąć komunikat kliknij "x".

zamknij