promocja

Energooszczędne okna z aluminium. Jakie okna wybrać do domu pasywnego?

18.10.2021
Udostępnij

Domy pasywne charakteryzują się dużą ekonomią użytkowania. Wynika to przede wszystkim z bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych całego budynku. Jest to kluczowy parametr, dlatego wybór okien i drzwi jest od niego uzależniony.

Domy pasywne to nowoczesny trend

Domy energooszczędne są aktualnie istotnym trendem w budownictwie. Związane są z ekologią oraz ekonomią, ponieważ pozwalają zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Nowoczesne, 3 szybowe okna energooszczędne firmy YAWAL osiągają wskaźnik przenikalności cieplnej nawet poniżej 0,7 W/m²K. Jest to doskonały wynik, który może wpłynąć na jeszcze większą popularność tego rozwiązania – szczególnie przy stale rosnących cenach za prąd. Natomiast przemiany w europejskich gospodarkach już teraz promują rozwiązania proekologiczne.

Czym są okna energooszczędne?

Okna energooszczędne zapobiegają stratom energii cieplnej z pomieszczeń. To zjawisko najlepiej opisuje współczynnik przenikania ciepła. Okna energooszczędne powinny posiadać ten wskaźnik poniżej 0,9. Według nowych przepisów, w nowych budynkach jest to wymagany standard. Aluminiowe okna energooszczędne od Yawal często posiadają współczynnik poniżej 0,8 W/m²K. Uzyskuje się to przez odpowiednią konstrukcję ramy oraz zastosowanie potrójnych szyb. Jak widać, wymiana starych okien na nowe może znacząco wpłynąć na poziom rachunków za ogrzewanie.

Najlepsze systemy energooszczędne od YAWAL

W ofercie Yawal znaleźć można rozwiązania energooszczędne, jak również pasywny system TM 102.

System TM 77HI. Zastosowano tutaj przekładki pomiędzy profilami oraz dedykowane do tych okien i drzwi, komorowe izolatory termiczne z wypełnieniem. Dzięki temu uzyskano doskonałe parametry termoizolacyjności. Przekłada się to na zmniejszenie kosztów ogrzewania. W ramach systemu
TM 77HI można kupić także drzwi balkonowe z niskim progiem. Jak również drzwi panelowe do domu

System TM 102HI. Nowatorska konstrukcja pozwala na tworzenie różnych konstrukcji o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjności. System TM 102HI idealnie nada się do domów pasywnych, ponieważ współczynnik przenikania ciepła wynosi poniżej 0,7 W/m²K.

System TM 82W HI. Przeznaczony w szczególności okien stałych tzw. FIX, szklonych od zewnątrz. Prosty montaż nawet dużych szklanych powierzchni od strony zewnętrznej zapewnia dobre parametry izolacyjności oraz aspekty wizualne na wysokim poziomie. Jeżeli konieczne jest uzyskanie lepszych parametrów statycznych można dodatkowo zastosować stalowe wzmocnienia – słup jest systemowo przygotowany do ich aplikacji.

W ofercie YAWAL znaleźć można również inne rozwiązania przeznaczone dla domów pasywnych i energooszczędnych.

Herby
42-284 Lubliniecka 36
Polska śląskie

Vetrex LUM`UP
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 4.11 / 5.00
Team Plast Team Balance MD
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 4.80 / 5.00
Alsecco Salamander 76 AD Plus
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Kapica Schüco Living
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Doorsy System 78
okna i drzwi balkonowe drewniane
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Termo Profil Intruder
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Fasada Ferroline
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Ekoplast Imperial
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Popularne

Strona oknotest.pl wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu. Aby potwierdzić i zamknąć komunikat kliknij "x".

zamknij