Internorm - innowacyjny system wentylacji zintegrowany z oknem

Swędzące oczy, drapiące gardło, cieknący nos – to pierwsze oznaki tego, że rozpoczyna się pylenie. Dla wielu alergików oznacza to jedno: okna trzeba zamknąć, a przewietrzania należy kategorycznie zakazać! Jednak świeże powietrze jest konieczne dla dobrego samopoczucia i prawidłowego działania naszego organizmu. Świeże powietrze pełni także niezwykle istotną rolę dla dobrego, relaksującego snu.

Okna dla alergików od Internorm

Z rozwiązaniem przybywa Internorm, wiodąca marka okien w Europie, a jest nim technologia I-tec Wentylacja. Jest to całkowicie zintegrowany w oknie system wentylacyjny, który umożliwia przedostawanie się do pomieszczenia świeżego powietrza w ilości zależnej od potrzeb, bez potrzeby otwierania okna. Po zamontowaniu opcjonalnych filtrów alergicy nareszcie będą mogli odetchnąć, ponieważ filtry te uniemożliwiają dostawanie się drobnego pyłu i pyłków kwiatowych do pomieszczenia wraz ze świeżym powietrzem.

Intensywność wymiany powietrza można regulować w sposób indywidualny. Ręcznie wybrać można trzy tryby pracy urządzenia oraz tak zwany tryb „turbo”, w którym wentylacja pracuje przez godzinę z najwyższą mocą. Szczególnie wygodny i praktyczny jest tryb „automatyczny”: wentylacja wyznacza w nim stopień wilgotności powietrza w pomieszczeniu i w pełni automatycznie reguluje wymianę powietrza. Wentylację I-tec obsługuje się w komfortowy sposób za pomocą elementu sterującego umieszczonego bezpośrednio na ramie okiennej lub za pomocą tabletu lub smartfonu, co jest jeszcze bardziej wygodne.

Ten innowacyjny system jest przy tym praktycznie niewidoczny pod względem wizualnym: obudowa wentylatora znajduje się z boku profilu ramowego, dzięki czemu po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie okna widać jedynie cieniutkie kratki wentylacyjne. Nie dochodzi więc do zmiany wyglądu architektury zewnętrznej lub wewnętrznej pomieszczenia, co często ma miejsce w przypadku standardowych systemów wentylacji mieszkań.

Zintegrowany wymiennik ciepła zapewnia maksymalną efektywność energetyczną poprzez ogrzewanie zassanego świeżego powietrza za pomocą odsysanego ciepłego powietrza z pomieszczenia, stopień odzysku ciepła wynosi aż 93%. Umożliwia to redukcję strat energii podczas wentylacji do minimum. Inne zalety: Ponieważ okno jest zamknięte, zwiększa się także ochrona przeciwwłamaniowa, a hałas nie jest już taki nieznośny. Dalsze informacje znajdziesz na stronach: www.internorm.com i www.okna-pasywne.pl

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?