Jak przygotować taras na zimę ?

30.10.2017

Taras - to tu latem spotykamy się przy grillu i spędzamy długie wieczory. Nie oznacza to, że wraz z nadejściem jesieni powinniśmy o nim zapomnieć! Wręcz przeciwnie! To idealny czas na to, by odpowiednio o niego zadbać, tak by w przyszłym sezonie również móc się nim cieszyć. Jak się za to zabrać? W przypadku tarasu z desek kompozytowych Twinson jest to bardzo wygodne.

W przeciwieństwie do tarasów wykonanych z drewna, tarasy kompozytowe nie wymagają wcześniejszej impregnacji ani specjalnej pielęgnacji przy użyciu środków konserwujących, farb czy lakierów. Deski stworzone w tej nowoczesnej technologii są także odporne na gnicie oraz skręcanie się pod wpływem warunków atmosferycznych. Jak to możliwe? Tarasy Twinson znajdujące się w ofercie firmy Inoutic są produkowane z chronionego patentem kompozytu łączącego w innowacyjny sposób drewno oraz tworzywa sztuczne i w efekcie - wykorzystującego najlepsze cechy obu materiałów. Jedną z nich jest m.in. łatwość
w utrzymaniu w czystości.

Niewielkie zabrudzenia

Aby pozbyć się zanieczyszczeń takich jak kurz, liście czy ślady po wodzie wystarczy miska z wodą i płynem do czyszczenia. Jeśli jednak nie mamy ochoty na własnoręczne mycie tarasu, możemy sięgnąć po myjkę wysokociśnieniową jednostrumieniową. Pamiętajmy, żeby trzymać ją w odległości nie mniejszej niż 30 cm od powierzchni tarasu oraz by ciśnienie nie przekraczało 100 barów. Ważne jest też to, by zawsze kierować strumień wody wzdłuż deski, zgodnie z kierunkiem jej ryflowania.

Trudne plamy

Jeśli po całym sezonie użytkowania tarasu, pozostały na nim pamiątki w postaci plam po winie, kawie czy soku, możemy sięgnąć po specjalne środki czyszczące odpowiednie do produktów WPC (Wood Plastic Composite), takich jak deski Twinson. Wystarczy użyć około 3-4 miarki płynu „Cleaner” na litr wody i za pomocą miękkiej szczotki delikatnie wyczyścić zabrudzenia,
a następnie opłukać wodą. Do pozbycia się tłustych plam z masła czy majonezu lub olejków do opalania Inoutic proponuje specjalny sprej Twinson „Clean” – wystarczy rozpylić środek na plamę, wyczyścić ją, a następnie spłukać wodą.

Latem lubimy majsterkować na świeżym powietrzu, czasem jednak pozostawiamy po sobie trudne do usunięcia plamy, np. po rozpuszczalniku. Na szczęście, z desek kompozytowych można się ich łatwo pozbyć za pomocą dobrze znanego papieru ściernego. Najpierw należy delikatnie zeskrobać zabrudzenia, aby uniknąć rozjaśnienia obszaru roboczego. Następnie, za pomocą drobnego papieru ściernego lub wełny stalowej oszlifować powierzchnię. Później wystarczy usunąć powstały kurz za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem (tu znów warto skorzystać z myjki).

Podczas spotkań na tarasie nietrudno o zarysowane desek – wystarczy chwila nieuwagi. Na szczęście, niektóre deski kompozytowe Twinson wyposażone są w specjalne klipsy ze sprężyną, które umożliwiają ich wyjęcie pojedynczo – bez konieczności demontażu całego tarasu.

Idzie zima!

Tak przygotowany taras może spokojnie czekać na ponowne otwarcie sezonu letniego. Zimą nie należy go przykrywać – wystarczy tylko od czasu do czasu zmieść śnieg za pomocą miotełki - najlepiej plastikowej, by przypadkowo nie zarysować desek.  

Deceuninck

Vetrex LUM`UP
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Team Plast Team Balance MD
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Eko-Okna Ideal 8000
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Team Plast Aluprof MB-77 HS
drzwi unoszono-przesuwne HST aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Team Plast Yawal TM 77 HI
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Drutex IGLO Energy
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Eko-Okna MB-104 Passive
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Team Plast Point MD
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Popularne