Jaką moskitierę wybrać? Poradnik.

Każdej wiosny do życia budzą się miliardy owadów. Z reguły nie stronią one od nas, a wręcz przeciwnie – lubią przebywać w ludzkim towarzystwie. Jak wiadomo, zazwyczaj nie odwzajemniamy tej sympatii. Owady to goście niemile widziani w naszych domach. Nie szczędzimy środków, aby trzymać ich jak najdalej od siebie.

Jednym z powszechnie stosowanych w tym celu rozwiązań są moskitiery. Jeśli szukasz produktu tego typu dla siebie, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru – zapraszamy do lektury!

Moskitiera na okno – czy warto?

Czy jest to rozwiązanie warte Twojego zainteresowania? Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie tak. Moskitiera jest najskuteczniejszym narzędzie w walce owadami sympatyzującymi z naszymi mieszkaniami. Dzięki zamontowaniu jej we framudze, nawet mimo otwartego okna moskity nie mogą wlecieć do środka. Co więcej, moskitiera nie rzuca się w oczy. To nic innego jak cienka siatka, zazwyczaj o neutralnej barwie. Po za tym należy pamiętać, że jest to całkowicie nieinwazyjne rozwiązanie. Moskitiera na okno pozwala na skuteczną walkę z owadami bez stosowania chemicznych i trujących środków.

Rodzaje moskitier

Wyróżnia się kilka typów moskitier. Przyjrzyjmy się im z osobna:

  • Moskitiera na rzepy. Jest to najprostszy i najtańszy rodzaj. Jego ogromna zaleta to mobilność. Niestety, nie produkty tego typu nie prezentują się najlepiej, a do tego nie są najskuteczniejsze. Moskitiery na rzepy nie przylegają dokładnie do framug.
  • Moskitiera ramkowa. Ten rodzaj jest nieco droższy, niemniej oferuje wyższą skuteczność oraz lepsze wrażenia wizualne. Moskitiera ramkowa musi pasować jednak idealnie do okna, jakiemu jest przeznaczona. W innym wypadku, rozwiązanie to nie znajdzie zastosowania.
  • Moskitiera rolowana. Produkty tego typu są mało popularne, lecz z reguły charakteryzują się najwyższą jakością. Swoją budową oraz sposobem działania przypominają one zwijane rolety. Niestety, taka moskitiera zazwyczaj musi zostać stworzona pod wymiar, a do tego zainstalowana przez fachowca. Podnosi to koszty przedsięwzięcia, lecz bez wątpienia są one warte efektu końcowego.

Bez względu na to jaki typ produktu wybierzesz, zadbaj o to, aby była to moskitiera na wymiar. W przeciwnym razie całość będzie prezentowała się brzydko, lub po prostu nie zapewni Ci upragnionej ochrony przez moskitami.

Materiały

Bez względu na to, czy w Twoim przypadku lepiej sprawdzi się moskitiera rolowana, ramkowa, czy na rzepy, zadbaj o to, aby była zbudowana z przyzwoitych materiałów. Zwykła siatka jest bardzo podatna na działanie warunków atmosferycznych, przez co szybko traci swoją wytrzymałość.

Jeśli chcesz dokonać mądrego zakupu na lata, wybierz moskitierę z włókna szklanego. Takie rozwiązanie jest odporne na czynniki atmosferyczne oraz przetarcia. Jeśli na Twoim oknie zagości moskitiera ramkowa, zadbaj, by była ona wyposażona w solidne ramki oraz mocowania. Dzięki temu całość nie rozpadnie się nawet przy deszczu, wietrze oraz nagłych zmianach temperatur. Z licznych doświadczeń wynika, że materiałem, który sprawdza się w tym celu najlepiej, jest aluminium. Jeśli z kolei zależy Ci, aby Twoje ramki prezentowały się pięknie jak najdłużej, wybierz takie, które zostały pomalowane metodą proszkową.

Jesteśmy przekonani, że dzięki poradom z niniejszego artykułu zdecydowanie łatwiej będzie Ci dokonać ostatecznego wyboru, a kwota wydana na moskitiery okaże się mądrą inwestycją. W razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Domondo - Żaluzje, Rolety, Moskitiery

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?