promocja

Nowoczesny trend w architekturze: duże przeszklenia

10.11.2021
Udostępnij

Coraz więcej domów i budynków wyposażanych jest w duże przeszklenia. Posiadają one wiele korzyści, które doceniane są przez nowoczesnych architektów. Czy równie dobrze sprawdzają się w mniejszych domach jednorodzinnych?

Zalety dużych przeszkleń

Jakie zalety mogą dać okna na całą ścianę? Przede wszystkim wpada przez nie dużo więcej światła słonecznego. Przekłada się to na wzrost pozytywnego samopoczucia. Przeszklona ściana zapewnia więcej światła nawet w pochmurny dzień, przez co nie trzeba zapalać dodatkowych lamp i świateł.

Ponadto duże przeszklenia od strony ogrodu zapewnia piękne widoki w czasie pracy w domu. Pozwalają także zaglądać do bawiących się na dworze dzieci, bez konieczności wychodzenia na taras.

Nowoczesność i estetyka zapewniona przez system MOREVIEW

Stworzony przez Yawal system wielkogabarytowych drzwi przesuwnych i okien stwarza zupełnie nowe możliwości w Twoim domu. Yawal posiada możliwość konstruowania drzwi przesuwnych o wysokości do czterech metrów i ciężarze ponad jednej tony. Jednocześnie szerokość słupków wynosi jedynie dwadzieścia siedem milimetrów. Oznacza to ogromne, szklane ściany bez widocznych dodatkowych słupków i wzmocnień.

Możliwe jest także zastosowanie słupka statycznego, który nie jest widoczny z zewnątrz. Dzięki temu można stworzyć całe ściany ze szkła. System Moreview zapewnia też odpowiednie parametry termoizolacyjności, co wpływa na ekonomiczność użytkowania domu oraz komfort mieszkania.

Czy szklane domy to przyszłość architektury?

Choć domy wykonane w całości ze szkła mogą stanowić niezwykły widok, trzeba pamiętać, że z zewnątrz będzie widać cały środek. Oznacza to, że konieczne jest zastosowanie odpowiednich osłon. Ponadto odpowiednio zamontowana osłona pozwala chronić wnętrze przed skutkami warunków atmosferycznych. Yawal w swojej ofercie posiada system Yawal Sun Protection, który jest rozwiązaniem dedykowanym zarówno do domów jednorodzinnych jak i budynków użyteczności publicznej.

Duże przeszklone ściany, szczególnie w salonie, od strony ogrodu, z pewnością będą stanowić kuszącą propozycję i zapewne na stałe zagoszczą w wielu projektach domów jednorodzinnych. Także ogromne wieżowce i biurowce korzystają z tego rozwiązania z powodu wysokiej estetyki. Szklane elewacje nadają lekkości bryle budynku i wpływają na jej atrakcyjność wizualną, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych konstrukcji, patrząc od zewnątrz, nie można rozróżnić elementów stałych od otwieranych. Przeszklone fasady charakteryzują się też wyjątkową trwałością, ich konserwacja nie wymaga wielu zabiegów, a budowa sprawia, że są odporne na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Szklana fasada otwiera budynek na piękno krajobrazu oraz doskonale doświetla wnętrze.

Herby
42-284 Lubliniecka 36
Polska śląskie

Vetrex LUM`UP
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 4.11 / 5.00
Team Plast Team Balance MD
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 4.80 / 5.00
WnD Etrum Plus
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Sapor Gealan Kombisystem S 9000
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
OknoPlus ModernSlide
drzwi unoszono-przesuwne HST aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Altom Premium Optimal
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Domel MB-77 HS
drzwi unoszono-przesuwne HST aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Plastbud MB-59 HS
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Popularne

Strona oknotest.pl wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu. Aby potwierdzić i zamknąć komunikat kliknij "x".

zamknij