Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Rolety okienne - poznaj rodzaje rolet i sposób ich montażu

Kwiecień 2020 · KARNIX rolety

Rolety okienne stanowią bardzo ważny element wizualny i funkcjonalny w wielu pomieszczeniach. To najczęściej nieunikniony zakup, gdy już urządzimy wnętrza naszych domów czy mieszkań. Nieunikniony, ale dający później sporo satysfakcji, ponieważ rolety nie tylko upiększają wnętrze, ale są bardzo użyteczne. Rolety okienne – poznaj rodzaje rolet i sposób ich montażu.

Jakie są rodzaje rolet okiennych? 

Rolety okienne to sposób na odpowiednie światło w pokoju, poczucie prywatności w domowym zaciszu, a także na podkreślenie aranżacji wnętrza. Na rynku jest naprawdę wiele rodzajów rolet, przez co wybór nie należy do łatwych zadań. Sprawdź najbardziej popularne rolety okienne i zobacz, czym się charakteryzują oraz jaki jest ich sposób montażu. 

Rolety dzień noc

reklama

Jeden z najbardziej popularnych rodzajów rolet. Składa się z dwóch warstw materiału. Jedną tworzy siateczka o różnym zagęszczeniu (zależy od linii modelowej), drugą kawałek materiału zatrzymujący światło. Tego typu roleta nie wymaga inwazyjnego montażu, czyli nie trzeba przewiercać ram okiennych, by móc ją zamontować. Opiera się na systemie prowadzeń żyłkowych, dlatego dobrze sprawdza się na oknach często otwieranych. System żyłek zabezpiecza roletę przed zniszczeniem np. przez silne podmuchy wiatru. Odpowiednie ustawienie pasów materiału pozwala na regulowanie światła, dzięki czemu roleta dzień noc idealnie sprawdzi się do pomieszczeń, w których pracujemy oraz biur. Może być też stosowana do okien w pomieszczeniach wyeksponowanych na zewnętrzne otoczenie charakteryzujące się sporym ruchem – np. na chodnik, drogę często uczęszczaną przez przechodniów. 

Rolety w kasecie 

Rolety w kasecie to również bezinwazyjna metoda na zastosowanie przesłon chroniących nas od światła oraz niechcianych spojrzeń sąsiadów. Warty podkreślenia jest fakt, że roleta w kasecie bardzo elegancko prezentuje się zwłaszcza na oknach pcv. Montuje się ją bezpośrednio na ramę okienną za pomocą specjalnych klipsów. Nie musimy więc wiercić dziur w ramie okiennej, dzięki czemu nie ryzykujemy uszkodzenia okna. Ze względu na prostotę wykonania, rolety okienne w kasecie uznawane są za najłatwiejsze w montażu. 

Rolety rzymskie

Bardzo popularne i eleganckie rolety, stanowiące nowoczesny typ osłon okiennych. Piękny styl idzie również w parze z funkcjonalnością. Sprawdzają się we wnętrzach urządzonych klasycznie oraz w nowoczesnych pomieszczeniach. gdzie kładzie się nacisk na wyjątkową elegancję. Zazwyczaj po prostu zastępują tradycyjne firany i zasłony. Montując roletę rzymską nie musimy już myśleć o zakupie karnisza. Rolety rzymskie wyposażone są w samohamujący mechanizm koralikowy, służący do regulowania materiału na odpowiednią wysokość. Cały mechanizm ukryty jest w delikatnej kasecie wyglądającej równie elegancko co użyty materiał.

Karnix - rolety okienne

reklama
KARNIX rolety


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.