Kontaktrony w oknie. Całodobowa ochrona domu.

19.09.2018
Udostępnij

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bezpiecznego, rodzinnego auta? Parę poduszek powietrznych i kurtyn, systemy wspomagające kierownicę, ABS, kontrola akcji, kontrolowane strefy zgniotu... Czego chcieć więcej? A co w przypadku wyboru bezpiecznych okien?
Na bezpieczeństwo stolarki okiennej składa się kilka aspektów. To bezpieczeństwo zapewniające komfort domownikom i izolujące ich od niekorzystnych warunków pogodowych. To tak jak wycieczka luksusową limuzyną wyposażoną we wszystkie możliwe udogodnienia.

To także bezpieczeństwo naszych najmłodszych pociech w kontakcie z oknami: unikatowe na rynku klamki wzbogacone o funkcję First-Tilt, pozwalające dziecku na uchylenie okna, a nie otworzenie go. Można to porównać do zamka w tylnych drzwiach auta, który wygląda dziwnie, a jego działanie poznajemy dopiero wtedy, kiedy dzieci zaczynają się nim interesować. Wtedy jesteśmy wdzięczni za ten tak istotny drobiazg.

Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo w kontekście utrudnienia włamywaczowi przedostania się do wnętrza naszego domu. We współczesnych oknach sposobów na zabezpieczenie okna jest kilka, między innymi: szyba wzbogacona o folię znacząco utrudniającą wybicie, bezpieczne okucia oraz elementy antywyważeniowe z grzybkowymi, ryglującymi rolkami. Te specjalistyczne, może niezrozumiałe nazwy określają wszystko, co zniechęci złodziei podczas próby włamania do domu.

Większość wspomnianych wyżej zabezpieczeń stosuje się od dłuższego czasu. Element dbający o bezpieczeństwo nieruchomości to kontaktrony. Cóż to takiego? To taki okienny „szósty zmysł”. Kiedy ktoś szybko próbuje wyważyć lub otworzyć okno, kontaktron wykryje błyskawicznie próbę oddzielenia skrzydła od ramy jednocześnie wysyłając informację o zdarzeniu do systemu alarmowego. Wizyta patrolu interwencyjnego to nie fragment powieści science fiction, tylko spryt kontaktronu!

Kontaktron w oknie PVC
Kontaktron w oknie PVC

Kontaktron jest połączeniem dwóch płytek magnetycznych ukrytych w obudowie z tworzywa sztucznego. Umieszcza się go między skrzydłem, a ramą okna. Montaż wykonywany jest w fabryce, dzięki czemu kontaktron nie psuje designu i może być wykorzystany w ciemnych i jasnych profilach. Można go połączyć z centralą alarmową, by odnotowywał każde nieautoryzowane otwarcie okna. Dalej samodzielnie podejmuje działania dzięki współpracy z systemami alarmowymi na większości linii. System działa w dużym przedziale temperatur: od -40 stopni do +70. Zanim zakupisz takie okno upewnij się, czy posiada odpowiedni certyfikat. Agencje ubezpieczeniowe uwielbiają homologacje i certyfikaty. Dla nabywcy certyfikowanego okna idzie to w parze z dużą zniżką składek za polisę ubezpieczeniową. Co tu wiele mówić - zniżki to jedno, ale bezpieczeństwo rodziny jest o wiele ważniejsze!

Vetrex

Team Plast Team Balance MD
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Vetrex LUM`UP
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Team Plast Yawal TM 74
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Eko-Okna Ideal 7000 New
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
MS więcej niż OKNA NIV 92 FA
okna i drzwi balkonowe drewniane
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Oknoplast Aluhaus Slide
drzwi unoszono-przesuwne HST aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Vetrex Patio Air
drzwi odstawno-przesuwne PAS PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Sonarol MB-104
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Popularne