Przewiń do artykułu

„Jeszcze nigdy tak liczni nie zawdzięczali tak wiele tak nielicznym”

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Cytat z Winstona mało ma wspólnego z wystąpieniem ministra Cezarego, który punktualnie o 11:00 obwieścił urbi et orbi, że dróg nam przybywa, śniegu ubyło, pociągi jeżdżą, kredyty są zaciągnięte, a XX z kolei BUDMA jest otwarta. Nasz tytuł, to raczej odniesienie do okiennej reprezentacji, która liczebnie jest… jaka jest, ale tym razem daje prawdziwy show.

Spokojna głowa, okna z Mrągowa!

certyfikat badań adamS
Certyfikat badań AdamS

To nasze przesłanie kierowane do mieszkańców Bogatyni. Informowaliśmy, że grupa firm postanowiła zorganizować fabrykę i zademonstrować na targach BUDMA jak wygląda produkcja okien z PVC-U. Wszystkie okna, które powstaną w tej nietypowej fabryce będą przekazane w darze mieszkańcom Bogatyni, miasta, które zostało ciężko doświadczone podczas ubiegłorocznych powodzi. Bezpośrednim wykonawcą okien jest firma AdamS z Mrągowa. Pomysł był przedni, a jak się za chwilę okaże wykonanie wcale nie gorsze, ale wcześniej kilka szczegółów, o których jeszcze nie pisaliśmy. Produkowane na targach BUDMA okna, to nie jakaś standardowa „typówka”. Te okna są produkowane dla konkretnych rodzin, na wymiar! Wielki szacunek dla firmy AdamS, że chciało się jej tak ganiać z jednego końca Polski na drugi, na pomiary i niezbędne ustalenia. Nie mniejsze uznanie budzi w nas zgoda szefa firmy, Pana Henryka Pędzicha, aby okna wykonane w tak nietypowych warunkach, przy użyciu całkiem nowych narzędzi i maszyn poddać ot tak, od ręki, badaniom w notyfikowanym laboratorium. Trzeba mieć wielkie umiejętności i zaufanie do swoich ludzi, by się zgodzić na taki publiczny test. Nomen omen, prawdziwy oknotest! Była godzina 11:05 kiedy zupełnie przypadkowo trafiliśmy na stanowisko Mobilnego Laboratorium z Wałbrzycha w chwili, kiedy pierwsze okno wychodzące z targowej fabryki AdamS poddawane było badaniom w zakresie wodoszczelności konstrukcji. Przyznajemy, że z braku czasu nie mogliśmy przyglądać się badaniu od początku do końca, ale zrobiło to za nas naprawdę wielu zwiedzających. Oni to widzieli, a my znamy wyniki. Poniżej publikujemy je dla naszych czytelników i mieszkańców Bogatyni.

Jeśli czekacie na nasz komentarz, do wyników tych badań, to będzie on krótki. Wielu producentów chciałoby, aby okna wykonywane w zaciszu ich warsztatów miały osiągi takie jak targowy produkt firmy AdamS. Dla wszystkich zainteresowanych, krótki fotoreportaż z fabryki okien na żywo. Od cięcia kształtowników, do stanowiska badawczego. Żadnej ściemy. To działa!

Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS
Budma fabryka okien AdamS

Na zakończenie tego wychwalania producenta z Mrągowa przyznamy się, co nam się w tej fabryce podobało najbardziej. Stojaki na okna! Cudeńko.

Royal, matriarchat, bielizna i nowe otwarcie

Kto już jest jakiś czas z oknotest.pl ten wie, że Thermoplastem mieliśmy na pieńku. O co poszło? O to jak niektórych z Was potraktowano po zakupie okien. Było, minęło. W Thermoplaście ogłoszono nowe otwarcie. Jak tak, to postanowiliśmy zakopać wojenny topór (wybaczcie, że bez pytania), ale jak śpiewał Lennon John, pokojowi trzeba dać szansę.

thermoplast royal okno
Thermoplast royal okno
thermoplast royal okno
Thermoplast royal okno

Z tym pokojem łatwo nam poszło, bo w Thermoplaście od kilku miesięcy rządzą kobiety, a Pań, to my nawet kwiatkiem nie bijemy. Na dodatek wyjeżdżając dziś na Budmę natknęliśmy się na naszego ulubionego gołębia pocztowego. Gałązki oliwnej, to on w dziobie nie trzymał, ale zaproszenie do odwiedzin Thermoplastowego stoiska jak najbardziej. Późno, bo późno, ale pani każe, sługa musi. Byliśmy. Nie można powiedzieć. Kawusia, biszkopcik, uśmiech. Miło. Pani Joasia od marketingu i Pani Magda od sprzedawania roztoczyły przed nami wizję firmy kompetentnej, konsekwentnej i zmierzającej w dobrą stronę, (naszym zdaniem). Co nam się szczególnie spodobało. Plany związane ze szkoleniem i autoryzacją ekip montażowych. Takie działania mają sens! Wspólne szkolenia montażowe dla handlowców i montażystów. Takie działania też mają sens! Będzie wiedziała lewica, co czyni prawica jak mówi stare porzekadło. Weryfikacja jakości usług świadczonych przez autoryzowane ekipy montażowe. Super, takie działania, to mają sens podwójny. Przecież każde dziecko w branży okiennej wie, że podstawa dobrej jakości zawiera się w czterech krokach: Zaplanuj. Wykonaj. Sprawdź. Popraw. Generalnie trzeba przyznać, że nowa ekipa próbuje przywrócić blask starej uznanej marce. Plany i azymut ma słuszne, więc z wielkim zainteresowaniem będziemy śledzić co z tych planów wyjdzie, a jakby co, to wiemy gdzieśmy nasz wojenny toporek awansem i na krechę zakopali. Na nic tu się zdadzą jutrzejsze podchody pod nasze męskie gusta. O czym piszemy? Bądźcie jutro o 10:00, 12:00 lub 14:00 na stoisku Thermoplastu, a się dowiecie. Ma być Royal w stringach.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?