Przewiń do artykułu

BUDMA 2012. Sześciu wspaniałych i liść konopi.

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Sześciu wspaniałych. Występują: DAKO, DRUTEX, ELWIZ, INTERNORM, WINDOWS 2000, WINTECH. Debiutantów brak. Nowości brak. Pogoda dopisała. Zainteresowanie zwiedzających też. Targowa gastronomia żałosna. Koszy i popielniczek przy pawilonie prasowym nie było, były za to na Budmie konopie.

DAKO

Stoisko DAKO. Budma 2012.
Stoisko DAKO. Budma 2012.
DAKO drzwi hst
DAKO drzwi hst

Nowosądecki producent powrócił na Budmę po kilkuletniej nieobecności. Zwolennicy kształtowników VEKA mogli się do woli naoglądać konstrukcji z dobrze znanych profili Prefectline i Alphaline. Naszą uwagę zwróciły drzwi balkonowe HST, sterowane automatycznie, okleinowane renolitem w kolorze miedzi. Ładne, nie udawały drewna, działały sprawnie, a naszym zdaniem nieco zmienione rozwiązanie połączenia w miejscu zachodzenia skrzydeł oznacza, że VEKA popracowała także nad szczelnością produktu. Jeśli Pan Maciej dotrzyma słowa i udostępni nam informacje, o które prosiliśmy może będzie okazja wrócić do tematu drzwi HST produkowanych przez DAKO.
Korzystając z okazji zapewniamy „oszczędną” dakorecepcjonistkę, że „smycz”, o którą poprosiliśmy przekażemy pewnemu kolekcjonerowi gadżetów. My na smyczy chodzić nie zamierzamy. Wolimy firmowe dakokubeczki z matowego szkła. Po napełnieniu odpowiednim płynem stanowiły urokliwe, niewiążące, a jakże pożyteczne narzędzie w redakcyjnej pracy.

DRUTEX

Iglo Drutex. Budma 2012.
Iglo Drutex. Budma 2012.
Uśmiechnięty dział marketingu Drutex
Uśmiechnięty dział marketingu Drutex

Niezaprzeczalny nr 1 polskiego rynku okien PVC. Świetne wyniki za rok 2011. Ambitne plany rozwoju. Lider zaprezentował na Budmie nowe piętrowe iglo, żurek i gulaszową oraz okna, co to je można spotkać od leśniczówki w Hajnówce, po Hiltona w Nowym Yorku. Nas jednak najbardziej oczarował uroczy i uUśmiechnięty Drutexowy marketing oblężony przez gromady obecnych i przyszłych eskimosów. Teraz sami rozważamy bycie eskimosem albo jakimś innym miśkiem polarnym.

ELWIZ

Elwiz Energio Passiv
Elwiz Energio Passiv
Zeroenergetyczne osiedle mieszkaniowe Gdańsk Osowa
Zeroenergetyczne osiedle mieszkaniowe Gdańsk Osowa

Debiutował z powodzeniem w ubiegłym roku. Aktualna prezentacja potwierdza, że firma posiada nie tylko własny patent na okno do budynków pasywnych, ale także na okienny biznes. 70% wzrost przychodu ze sprzedaży liczony rok do roku, to nie w kij dmuchał i musi budzić uznanie, szczególnie w tych trudnych czasach. Po dobrze przepracowanym roku Elwiz jawi się jako specjalista od okiennych rozwiązań energooszczędnych. Okno EnergioPassiv znalazło uznanie u klientów z Niemiec oraz polskich inwestorów i deweloperów specjalizujących się w budownictwie pasywnym. Zaangażowanie lubuskiej firmy jako dostawcy kilkuset okien na potrzeby zeroenergetycznego osiedla mieszkaniowego budowanego w Gdańsku – Osowej przez Towarzystwo Ziemskie jest tego wystarczającą rekomendacją. Na tegorocznej Budmie, Elwiz pokazuje zatem sprawdzony już produkt i kilka różnych sposobów jego prawidłowego montażu. Kierunek to słuszny o czym przekonywały ciągle zajęte miejsca przy stolikach gdzie omawiano warunki przystąpienia do firmowej sieci sprzedaży działającej pod marką ELWIZ energeto®. Podsłuchaliśmy, (niechcąco), że i w tym roku Lubuszanie szykują kolejne niespodzianki zarówno produktowe jak i badawcze. Lubimy jedne i drugie, więc będziemy kibicować Pani Prezes i jej młodemu zespołowi ludzi z otwartymi głowami, a najbardziej sympatycznej, ciemnookiej Pani Madzi „Mambie”, której przypominamy o „zamknięciach próbnych” wierząc, że za rok wspólnie sobie „pozamykamy”.

INTERNORM

Internorm. Stanowisko na Budmie 2012
Internorm. Stanowisko na Budmie 2012
Internorm. Stanowisko na Budmie 2012
Internorm. Stanowisko na Budmie 2012

O niektórych nietuzinkowych produktach zwykło się mówić, że są „z górnej półki”. Wyobraźcie sobie, że nad tą górną jest jeszcze jedna. Tam właśnie znajdują się okna PVC austriackiego Internormu. Oryginalne rozwiązania konstrukcyjne, precyzja wykonania, design, wszechstronnie potwierdzone osiągi. Klasa sama w sobie i sama dla siebie. Amen.

WINDOWS 2000

Windows 2000. Stanowisko na Budmie 2012
Windows 2000. Stanowisko na Budmie 2012
Windows 2000. Stanowisko na Budmie 2012
Windows 2000. Stanowisko na Budmie 2012

Targowy weteran z Rumii jest na Budmie odkąd tylko sięgamy pamięcią. Od pewnego czasu widać, że mocno ukierunkowany na eksport. Całe stoisko opisane w obcych narzeczach, dobrze że na niektórych oknach napisane po polsku, że to okna, bo ktoś „z naszych” mógłby się nie połapać. Plastikowa produkcja WINDOWS’a oparta jest o różne odmiany kształtowników REHAU. W teorii i praktyce niby jest w czym wybierać, bo REHAU to jeden z najbardziej rozbudowanych systemów, a tu... Zonk. Nie wiemy, czy to złudzenie, czy też tegoroczna targowa prezentacja prawie jota w jotę jak ta ubiegłoroczna. Kolor przesuwki i brak skandynawskich opisów na oknie Nordic wiosny tu nie czyni. Co prawda jak się okienkom przyjrzeć, to trudno im coś zarzucić, ale nam przyszła na myśl parafraza Remarque’a: Na północy bez zmian. Porządnie, aż nudno.

WINTECH

Wintech. Stanowisko na Budmie 2012
Wintech. Stanowisko na Budmie 2012
Wintech. Naroże okna. Wzmocnienie kompozytowe.
Wintech. Naroże okna. Wzmocnienie kompozytowe.

Turecki ADOPEN od kilku lat dobija się do naszego rynku zaznaczając swoją obecność na Budmie. W tym roku jednak od razu zapachniało nam historią! Spójrzcie na zdjęcie po lewej stronie. Wyszło na to, że zamiast pod Wiedniem, spotkał się (przez ścianę) Turczyn z Austriakiem w poznańskiej dzielnicy... Grunwald. Nic nam nie wiadomo, czy rzecz cała oparła się o Sobieskiego, ale nawet gdyby, to ten dzisiejszy bardziej upaja niż bije i łupy bierze. A tak poważniej, to dzięki kształtownikom Wintech kolejny raz można było z bliska zobaczyć profile okienne wzmocnione kształtownikami z kompozytu. Tureckie rozwiązanie ciekawe jest o tyle, że w procesie zgrzewania naroży okien łączą się również naroża kształtowników wzmacniających. Byłaby to poważna alternatywa dla okien pewnego znanego polskiego producenta gdyby Turcy mieli pomysł na promocję produktu w Polsce. Nie mają, ale na Budmie są kolejny raz, co z kronikarskiego obowiązku odnotować trzeba.

Chłopie inwestuj w konopie.

Termo konopie
Termo konopie

Sadzić, palić, zalegalizować? Skądże znowu. Sadzić, brać i docieplać. Czego to ludzie nie wymyślą! Jednak jakieś ryzyko dla konopnych inwestorów jest, bo kto zaręczy, że nie będą nam postronni docieplenia podskubywać? Tak po troszku, na własny użytek oczywiście! Tym konopnym akcentem kończymy tegoroczną relację o sześciu wspaniałych z BUDMY 2012, zastanawiając się kiedy nadejdzie taki czas, że na palcu boju pozostanie tylko jeden wystawca okien PVC? Jego one-man show z pewnością odbije się szerokim echem w mediach i spotka z należnym zainteresowaniem publiczności chyba, że i ona wyemigruje „za oknami” do Norymbergi albo innego Szanghaju.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?