Przewiń do artykułu

Do USA bez wizy!

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

To by dopiero było, gdyby tak było, szczególnie 20 lat temu. Na razie bez wizy do USA jadą okna z Drutexu. Jeszcze nie jako wyposażenie Białego Domu, ale... Hilton, nie, nie Paris, hotel Hilton, to też nie byle co. Spółka DRUTEX S.A. poinformowała nas o podpisaniu umowy na wyposażenie w okna hotelu Hilton w Nowym Jorku. Inwestycja obejmuje produkcję i dostawę łącznie 836 okien PVC.

Hotel Hilton
Hotel Hilton

Projekt i dostawy związane z modernizacją obiektu hotelowego należącego do sieci Hilton, położonego w pobliżu nowojorskiego lotniska JF Kennedy’ego stanowią jedną z największych transakcji na amerykańskim rynku realizowanych przez DRUTEX. Ekspansja w Stanach Zjednoczonych odbywa się za pośrednictwem istniejącej tam sieci sprzedaży dealerskiej Spółki. Wszystkie 836 konstrukcji przeznaczonych do obiektu hotelowego Hilton, to okna PVC – IGLO wykonane z profili GL System, jednostronnie okleinowanych od zewnątrz folią Renolit w kolorze antracytowym. Zgodnie z życzeniem zamawiającego znaczna część okien została wyposażona w pakiety szyb zespolonych o niskiej przenikalności cieplnej, zbudowanych przy zastosowaniu szyby stopsol. Pozostała część, została przeszklona standardowymi jednokomorowymi pakietami szyb zespolonych. Okna posiadają okucia Maco Multi Matic KS będące innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa, stanowiącym nowość na polskim rynku. W związku ze specyfiką rynku amerykańskiego i konkretnego obiektu, jakim jest hotel Hilton, na specjalne życzenie Klienta został wykorzystany zupełnie nowy „aluminiowy” system montażu stolarki, opracowany przez firmę Drutex, o którym być może będzie okazja jeszcze napisać.

Dostawy odbywają się zarówno drogą morską jak i lotniczą, a pierwsze okna zostały wysłane do USA już w połowie maja 2011 roku. Realizowany obecnie projekt nie jest pierwszą tego typu inwestycją Drutex-u w Stanach Zjednoczonych. Kilka lat temu firma dostarczyła ponad 3000 okien w „systemie europejskim” do największego zlokalizowanego na Zachodnim Wybrzeżu USA budynku w Reno w stanie Nevada.

Prezes firmy Drutex, Pan Leszek Gierszewski nie ukrywa swojego zadowolenia z tej transakcji, stwierdzając:

 

„Bardzo cieszę się z kolejnej zrealizowanej przez nas inwestycji zagranicznej. Wyposażenie w prawie 1000 okien takiego obiektu jak hotel Hilton w Nowym Jorku to dla nas powód do dumy, jako że oznacza, iż nasze produkty spełniają najwyższe międzynarodowe standardy i spotykają się z uznaniem coraz szerszego grona odbiorców, także za granicą.”

 

A my, choć rzadko korzystamy z informacji, nadsyłanych przez firmy albo agencje PR tą postanowiliśmy przedstawić naszym czytelnikom, bo polskie okna w Hiltonie zrobiły na nas wrażenie, może jeszcze nie takie jak tańczące fontanny przed hotelem Bellagio w Las Vegas, ale kto by tam kupował do domu fontannę?

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?