Przewiń do artykułu

Konkurs fotograficzny Fuszera, jak cholera 2016 rozstrzygnięty!!!

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Ani przez myśl nam nie przyszło, że ogłoszony w lipcu ubiegłego roku konkurs fotograficzny „Fuszera, jak cholera” spotka się z takim zainteresowaniem czytelników. Otrzymaliśmy kilkaset zdjęć ilustrujących partackie wyczyny monterów okien. Przeglądając zdjęcia nie jeden raz zachodziliśmy w głowę, jak można będąc właścicielem domu lub mieszkania odebrać tak wykonane prace montażowe na dodatek płacąc za nie choćby niewiele, lecz… ciągle zbyt dużo.

Fuszera jak cholera 2016

Głosami czytelników, miejsce pierwsze i niebanalny tytuł „FUSZERA ROKU 2016” przyznano wykonawcom wymiany okien i parapetów zewnętrznych, prezentowanej na zdjęciu poniżej:

Wymiana okien i parapetów - ul. Kanałowa w Poznaniu
Wymiana okien i parapetów - ul. Kanałowa w Poznaniu

Autorowi zdjęcia mieliśmy już okazję pogratulować i przekazać na jego ręce naszą niepożyteczną lecz całkiem smaczną nagrodę. Prezentujemy fragment uroczystej ceremonii przed przystąpieniem do zniszczenia nagrody.

Fuszera, jak cholera 2016 - wręczenie nagrody autorowi zdjęcia
Wręczenie nagrody autorowi zwycieskiego zdjęcia

Drugie miejsce w konkursie zajęło zdjęcie ilustrujące fantazyjnie wykonaną podwalinę pod narożne połączenie okien. Zaszczytne miejsce trzecie, to przykład kolejnej „udanej” wymiany okien. Autorom zdjęć gratulujemy celnego oka, właścicielom fuszer współczujemy, a znakomitym wykonawcom tych dzieł monterskiej sztuki… nie mamy nic do powiedzenia, bo to co powiedzieć byłoby trzeba raczej nie nadaje się do druku.

Błąd montażu okien - narożne połączenie okien
Błąd montażu okien - narożne połączenie okien
Kolejna nieudana wymiana okien
Kolejna nieudana wymiana okien

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu, to nie czas na prawienie morałów o znaczeniu prawidłowego montażu okien, ani doszukiwanie się przyczyn, które leżą u podstaw monterskiego partactwa. Mamy niejasne przeczucie, że anonimowi „bohaterowie” zdjęć przesłanych na konkurs na stronę www.oknotest.pl raczej nie zaglądają, więc wstrząsnąć nimi nie wstrząśniemy. Będą w następnych sezonach dalej „robić swoje”. Co nam w tym przypadku zostaje? Apel, do czytelników. Tropcie i pokazujcie partactwo także w roku 2017! Przysyłajcie zdjęcia do kolejnej edycji konkursu. Konkurs fotograficzny „Fuszera, jak cholera 2017” niniejszym uważa się za otwarty. Czekamy na Wasze zdjęcia!

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?