Szukaj w Oknotest.pl

reklama

TEAM AXIS - aluminiowe drzwi w systemie Pivot

Listopad 2019 · Team-Plast

Liczbę modeli drzwi wejściowych do domów jednorodzinnych, w których skrzydła zawieszone są bocznie na zawiasach mocowanych do ramy ościeżnicy można liczyć w tysiącach. To rozwiązania standardowe, dopasowane do typowych schematów projektowania, które niosą za sobą ograniczenia w zakresie wzornictwa i wymiarów. Czy istnieją drzwi dla inwestorów, którzy w architekturze nade wszystko cenią sobie indywidualność rozwiązań? Poznajcie TEAM AXIS aluminiowe drzwi w systemie Pivot.

TEAM AXIS wyglądają świetnie, czyż nie tak? Drzwi w systemach Pivot znane są od dość dawna, jednakże dopiero teraz ze względu na rozwój techniki okiennej, zmiany w standardach projektowania oraz widoczny na polskich budowach powrót do zasad architektonicznego modernizmu zdają się być ciekawą alternatywą dla inwestorów, którzy cenią sobie indywidualność i niebanalne wzornictwo użytkowe. Istotą i odmiennością w drzwiach Pivot jest po pierwsze, zmiana rodzaju i położenia zawiasów, a co za tym idzie zasad ruchu skrzydła.

reklama

Zamiast klasycznego mocowania zawiasów do ram ościeżnic, zawieszenia bocznego i zawiasów czopowych, w drzwiach Pivot stosuje się zawiasy o przesuniętej osi obrotu. Przesunięcie położenia i sposobu mocowania zawiasów przenosi środek ciężkości, a co za tym idzie zasadniczo zmienia także rozkład sił pochodzących od ciężaru konstrukcji skrzydła. W efekcie skrzydło aluminiowych drzwi TEAM AXIS może przyjąć maksymalny wymiar 2,5 m x 4,0 m, a jego ciężar może wynieść nawet 500 kg. W standardowych rozwiązaniach drzwi do budynków mieszkalnych, takie masy i wymiary są zupełnie nieosiągalne dla konstrukcji z jednym skrzydłem ruchomym.

Drugą istotną odmiennością od powszechnych standardów jest w drzwiach TEAM AXIS swoboda w kształtowaniu powierzchni i wyglądu skrzydeł drzwi. Aluminiowa konstrukcja nośna bez jakiejkolwiek szkody dla funkcjonalności może zostać przykryta nakładkami ze szkła, drewna, aluminium, kompozytów, a nawet kamienia albo jednoczesną kombinacją tych materiałów. To wyjątkowa okazja do projektowania oryginalnych, niepowtarzalnych wzorów drzwi w świecie schematów i sztampy „gotowych wypełnień”. Uważasz, że jesteś indywidualistą? Teraz możesz to podkreślić już… od drzwi.

TEAM AXIS aluminiowe drzwi w systemie Pivot
TEAM AXIS aluminiowe drzwi w systemie Pivot
TEAM AXIS aluminiowe drzwi w systemie Pivot
TEAM AXIS aluminiowe drzwi w systemie Pivot

Producentem drzwi TEAM AXIS jest Spółka TEAM-PLAST z siedzibą w Stradomii Wierzchniej. Firma od pewnego czasu zaskakuje pomysłami, ofertą, kierunkiem rozwoju i dynamiką działań. W dziedzinie badań produktu śmiało wchodzi w konkurencję z dotychczasowymi liderami. TEAM BALANCE, to aktualnie jedno z najbardziej sprawdzonych rozwiązań wśród okien z PVC przeznaczonych do budynków jednorodzinnych i wielomieszkaniowych oraz jedyne, dla którego producent uzyskał w wyniku własnych działań klasę odporności na włamanie RC3.

Okna aluminiowe, to wysokiej klasy konstrukcje oparte o systemy HEROAL i ALUPROF, a przede wszystkim doskonałe i piękne szwajcarskie Panoramah!, którego firma jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

reklama

Teraz pojawiają się aluminiowe drzwi TEAM AXIS z systemem okuć Pivot, rozwiązanie tyleż oryginalne i stawiające na indywidualizm, co wpisujące się jednak z powodzeniem w powszechny nurt rozwiązań energooszczędnych. Zgodnie z przyjętą zasadą TEAM-PLAST zbadał współczynnik przenikania ciepła dla konstrukcji drzwi TEAM AXIS ze skrzydłem wykonanym w technologii nakładek ze szkła sodowego uzyskując świetny wynik 0,61 W/(m2*K), co potwierdzone zostało certyfikatem jednostki notyfikowanej, Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej w Wałbrzychu.

Drzwi Team AXIS - świadectwo badań
Drzwi Team AXIS - świadectwo badań

Najbliższa okazja, by zobaczyć i sprawdzić w działaniu aluminiowe drzwi TEAM AXIS, a także poznać bliżej system okuć Pivot nadarzy się w dniach od 15.11.2019 do 17.11.2019 podczas odbywających się w Katowicach targów 4 Buildings, stanowiących część 4 Design Days, znaczącego i ważnego w regionie spotkania dotyczącego architektury, designu i nieruchomości.

OKNOTEST.PL

Andrzej Błaszczyk 2019-11-13 00:00:00 aktualizacja: 2020-11-13 12:59:56


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024