Przewiń do artykułu

Uwaga!!! Hochsztaplerzy i naciągacze.

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Tym razem nie będzie o oknach, a o życiu. Właśnie otrzymaliśmy pismo, które publikujemy poniżej:

próba wyłudzenia
pismo

To jest ewidentna próba wyłudzenia kasy! Nie płaćcie!!!

Jeśli prowadzicie własne firmy i otrzymaliście lub otrzymacie podobne pismo, broń Boże nie dajcie się zwieść i nabrać na jego rzekomą „prawno-administracyjną” formę. Wyrzucie to od razu do kosza, a jeśli drzemie w Was nieco większa nutka obywatelskiego obowiązku zróbcie ksero, poświadczcie własnym podpisem za zgodność z oryginałem i wyślijcie do najbliższej prokuratury z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa z art.286 § 1 Kodeksu karnego przez jego nadawcę!  

Kodeks karny art. 286 § 1.

„Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

Prosimy zapoznajcie się z komunikatem wydanym w dniu 04.07.2014 przez Ministerstwo Finansów, którego najważniejszy fragment publikujemy:

„W związku z dochodzącymi do Ministerstwa Finansów sygnałami o próbach wyłudzenia pieniędzy od obywateli, Ministerstwo Finansów przestrzega przed podmiotami rozsyłającymi informacje w celu wyłudzenia pieniędzy za rejestrację w Centralnym Rejestrze Płatników, która ma rzekomo "ułatwić weryfikację wiarygodności płatniczej firmy".

Ministerstwo Finansów informuje, że nie utworzyło żadnego Ogólnopolskiego Centralnego Rejestru Płatników.

Ministerstwo Finansów nie pobiera także żadnej opłaty za rejestrację podmiotów w Centralnym Rejestrze Podmiotów – Krajowej Ewidencji Podatników (CRP KEP).”

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie MF pod tym adresem.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?