Czy Twoje okno jest energooszczędne?

10.11.2022
Udostępnij

Energooszczędność, podczas budowy domu wszyscy o niej mówili niewiele robiąc dla jej osiągnięcia. Do tej pory, to była raczej gra pozorów niż zespół działań, który pozwalał ją uzyskać. Zawsze znalazły się argumenty, przeważnie ekonomiczne, które pozwalały na odstępstwa. Dzisiaj ci, który podeszli do zagadnienia z należytą uwagą i powagą będą zbierać zasłużone owoce, reszta zapłaci za brak rozwagi i przywiązanie do tradycji.

Kto pytał, czy opłaca się stosować energooszczędne okna i montaż teraz dostanie odpowiedź. Kosztowną! Okna i drzwi balkonowe, od dawna mogły być źródłem rzeczywistego ograniczania strat lub nakładów na energię potrzebną do ogrzania budynków. Niestety u kupujących wybudowano błędne przekonanie, że do tego wystarczy odpowiednio niski poziom współczynnika przenikania ciepła Uw, a to tylko pół prawdy i pół możliwej do osiągnięcia energooszczędności.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o tej drugiej połowie, kto wie czy nie ważniejszej ze względu na wielkość nakładów ponoszonych na ogrzanie pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Energooszczędność okien, bez skrótów! 

Warto obejrzeć, bo w dobie rozszalałych cen nośników energii powiedzenie „Kilowaty nie na straty” nabiera całkiem nowego znaczenia.

A za tydzień, w kolejnym odcinku powiemy o rezultatach prawidłowego montażu okien, czyli wymiernych kryteriach oceny jakości montażu.

Chcesz poznać całą prawdę o oknach energooszczędnych szukaj nas na YouTubeSpotifyInstagramie oraz na stronie internetowej oknorada.pl.

promocja
promocja
Zobacz także
Popularne