Dlaczego od nowych okien wieje chłodem?

24.11.2022
Udostępnij

Nabywcy okien często ulegają reklamie, prawa fizyki nigdy! Kto kupując okna o tym zapomni może doświadczyć rozczarowań. Jednym z dość powszechnych jest uczucie występowania niższych temperatur w obrębie wnęk okiennych. Okna miały być, ciepłe, szczelne i energooszczędne, a tu masz, gdy zbliżamy się do nich, czujemy chłód.

Tak być nie może, więc wzywasz fachowca, który robi „termowizję” i co widzisz? Dramat! Temperatury na powierzchni elementów ścian i okien są różne, czasem bardzo. Czy to normalne?

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o przyczynach i zjawiskach, które powodują odczuwalne różnice temperatury w obrębie wnęk okiennych.

Niektóre wynikają z fizyko-chemicznych właściwości materiałów, inne są następstwem charakterystycznych cech konstrukcji, a są i takie, których przyczyna może tkwić  w błędach i wadach.

Jeżeli po zakupie okien nie chcecie być zaskoczeni brakiem komfortu albo obrazem własnych okien w termowizji szukajcie nas na YouTubeSpotifyInstagramie oraz na stronie internetowej oknorada.pl.

promocja
promocja
Zobacz także
Popularne