Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Dlaczego szyby w oknach parują?

Grudzień 2022

Poranna rosa na listku albo mgła unosząca się nad łąką lub jeziorem budzą raczej pozytywne emocje. To takie ładne! Gdy w nowym oknie zaparuje szyba, zachwyt użytkowników jest zdecydowanie mniejszy. No co za bubel! Kosztowało krocie, a teraz paruje?

W obu przypadkach zjawisko znajduje przyczynę w działaniu tych samych praw fizyki i trochę dziwi, że to ciągle umyka uwadze nabywców. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o tym dlaczego szyby w oknach parują.

reklama

Kupując nowe okna z szybami o niskiej przewodności cieplnej i ciepłymi ramkami trzeba mieć świadomość, że to tylko elementy, które przesuwają granice występowania zjawiska powierzchniowej kondensacji pary wodnej, ale go nie eliminują, bo to nie możliwe.

Z prawami fizyki jeszcze nikt nie wygrał, ale jeśli nie chcecie być zaskakiwani skutkami ich działania zapraszamy do oglądania, to lepsze niż narzekanie albo bezzasadne reklamacje. Znajdziecie nas na YouTubeSpotifyInstagramie oraz na stronie internetowej oknorada.pl.

Oknotest.pl 2022-12-08 00:00:00 aktualizacja: 2022-12-08 12:07:43


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024