Drzwi tarasowe o dużej powierzchni przeszkleń - vetrexMotion i vetrexMotion max

15.11.2021
Udostępnij

W wielu projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych architekci przewidują zastosowanie konstrukcji okiennych o dużej powierzchni przeszkleń przy jednoczesnej minimalizacji elementów nieprzeziernych. W odpowiedzi na współczesne trendy projektowania i oczekiwania nabywców firma VETREX wprowadziła do oferty dwa nowe typy unoszono-przesuwnych drzwi tarasowych.

vetrexMotion, to odmiana, w której stawia się na pełną symetrię elementów konstrukcji. vetrexMotion max, to drzwi tarasowe w których główną uwagę poświęca się na minimalizację ilości elementów PVC oraz jak największą ilość światła w pomieszczeniu.

W obu przypadkach elegancki wygląd idealnie współgra z niskoprofilowym systemem okiennym LUM’UP. Skrzydła i ościeżnice drzwi wzmacniane są wielokrotnie giętymi wzmocnieniami ze stali ocynkowanej o wyjątkowej wytrzymałości. Odporność konstrukcji na obciążenie wiatrem klasyfikowana jest na poziomie C2/B3, co oznacza pełne bezpieczeństwo użytkowania do prędkości wiatru 158 km/h.

Dopuszczalne wymiary dla konstrukcji drzwi tarasowych vetrexMotion wynoszą do 6,5 m szerokości i 2,7 m wysokości dla konstrukcji w kolorze białym, dla pozostałych kolorów do 2,5 m wysokości. Za komfort obsługi odpowiadają okucia SIEGENIA – HS PORTAL. Dwa kompaktowe wózki jezdne oraz zasuwnica z 2-, 3- lub 4-punktowym ryglowaniem umożliwia zamknięcie drzwi od strony wewnętrznej lub obustronnie.

Dzięki zastosowaniu kompaktowych wózków jezdnych oraz specjalnego systemu uszczelnień, zapoczątkowanie ruchu skrzydła o wadze 300 kg jest wyjątkowo proste - wystarczy siła o wartości zaledwie 4 kgf.

Najwyższą klasę w zakresie przepuszczalności powietrza zapewnia dwustopniowy system doszczelnienia w obszarze skrzydła przesuwnego, systemowe łączenie uszczelek w narożniku między progiem i ościeżnicą a skrzydłem oraz uszczelki o zwiększonej pojemności stosowane przy listwie labiryntowej złożenia środkowego.

7-komorowa konstrukcja progu wykonanego w całości z PVC zapewnia optymalną izolację cieplną. Warto przy tym odnotować, że prowadnica szyny jezdnej ma zaledwie 4 mm wysokości, co w praktyce eliminuje wszelkie bariery komunikacyjne pomiędzy częścią użytkową budynku, a strefą wypoczynku.

promocja
promocja
Zobacz także
Popularne