Jak powstają mostki cieplne w montażu okien i kiedy są groźne

22.12.2022
Udostępnij

Gdyby inwestorzy i sprzedawcy okien wiedzieli, jak powstają mostki cieplne w montażu okien, to… by z nimi tak zaciekle nie walczyli wtedy, gdy jest już za późno na taką walkę. Prawdą jest, że mostków cieplnych w montażu okien można uniknąć. Nieprawdą, że można to osiągnąć przez zastosowanie jednego cudownego materiału albo rozwiązania montażowego kupionego ad hoc wraz z oknami.

Prawdą jest, że mostek cieplny, to zjawisko niepożądane. Nieprawdą, że każdy mostek cieplny od razu jest zagrożeniem dla użytkownika lub budynku. W przeciętnym budynku jednorodzinnym wznoszonym sposobem gospodarczym będą dziesiątki albo i setki miejsc, w których powstaną konstrukcyjne albo geometryczne mostki cieplne o różnym zakresie oddziaływania.

W większości przypadków nawet nie będziecie wiedzieli, że tu, czy tam jest jakiś mostek cieplny. Walka z mostkami cieplnym w montażu okien, to sprawa bardziej skomplikowana niż by się mogło wydawać.  Zanim dacie namówić się na robienie rzeczy drogich, niepotrzebnych i nieskutecznych, zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o tym, jak powstają mostki cieplne w montażu okien, kiedy stają się groźne i jak sobie z nimi radzić.

Szukajcie nas na YouTubeSpotifyInstagramie oraz na stronie internetowej oknorada.pl.

promocja
promocja
Zobacz także
Popularne