Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Montaż okien. Na co zwrócić uwagę?

Październik 2022

Mało kto z budujących dom wie i mało który uwierzy, gdy napiszemy, że prawidłowy montaż okien zaczyna się, a często zaczyna się i kończy w dniu, w którym kupił… projekt. Nic dziwnego. Konia z rzędem temu, kto słyszał, aby w projekcie domu jednorodzinnego był szczegółowy opis sposobu montażu okien sporządzony przez projektanta.

Dwa konie dla tego, który dodatkowo widział rysunki wykonawcze i detale do tego opisu. Z pozoru wszyscy wiedzą, że montaż okien, to jeden z tych zakresów prac budowlanych, który ma znaczący wpływ na przyszły komfort użytkowników budynku, zużycie energii, wysokość kosztów eksploatacji, a mimo to na tym polu ciągle rządzi zaniechanie, tradycja i… przypadek.

reklama

Zaniechanie, bo montażu okien nie uwzględnia się w projektach. Tradycja, bo w braku projektu i wymagań obiektowych wykonawcy często działają „jak zawsze”, co wcale nie znaczy, że działają zgodnie z aktualnym stanem wiedzy technicznej. A nad tą podwójną kupą nieszczęścia niezmiennie unosi się duch przypadku.

Nie dość, że montaż wykonany bez projektu i „jak zawsze”, to na dodatek przy użyciu nie tego co potrzebne, a tego, co akurat było… pod ręką. Ten nieciekawy stan rzeczy można zmienić bez większego wysiłku. Jak? Obejrzyj kolejny odcinek video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o tym co warto i należy zrobić przed montażem, w trakcie montażu i po montażu, aby mieć pewność, że roboty instalacyjne stolarki budowlanej przeprowadzono prawidłowo, zgodnie z umową oraz aktualnym stanem wiedzy technicznej i wymaganiami.

Sprawdź, jak zagwarantować sobie wysoką jakość usług montażowych!

A za tydzień, w kolejnym odcinku przedstawimy 20 cech dzięki którym odróżnisz okna lepsze od gorszych.

reklama

Szukaj nas na YouTubeSpotifyInstagramie oraz na stronie internetowej oknorada.pl.

Oknotest.pl 2022-10-20 00:00:00 aktualizacja: 2022-10-20 10:15:03


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.