Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Okna drewniane, bać się, czy kochać?

Kwiecień 2023

Okna drewniane, to kawał historii techniki okiennej. Nie wiadomo kto, gdzie i kiedy stworzył pierwsze okna, ale jak już powstały, przez kilka wieków były niezastąpione. Okienną hegemonię drewna przerwała technologiczna ofensywa tworzyw sztucznych i wzrost znaczenia ruchów ekologicznych. Oknom drewnianym zaczęto przypinać różne łatki. Często niesłusznie, ale skutecznie.

W Polsce popyt malał tak szybko i zdecydowanie, że po setkach lat dominacji, stały się produktem niemal niszowym. Ta zapaść sprzedaży, stała się impulsem do wprowadzenia niezbędnych zmian technologicznych i organizacyjnych. Obecnie produkcja okien drewnianych, to domena małych warsztatów zaopatrujących lokalne rynki i kilku świetnie wyposażonych, zdolnych do globalnej konkurencji, dużych firm, posiadających setki partnerów handlowych.

Ze względu na pewne wyjątkowe właściwości materiałowe, okna drewniane mogą być nie do zastąpienia w pewnych zastosowaniach.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o tym, co warto wiedzieć o współczesnych oknach drewnianych i ich właściwościach użytkowych.

Okna drewniane, bać się, czy kochać? Chcecie poznać odpowiedź, szukajcie OKNORADY na YouTubeInstagramie oraz na stronie internetowej oknorada.pl.

Oknotest.pl 2023-04-14 10:59:00 aktualizacja: 2023-04-26 13:59:43


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024