Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Okna wygięte, jak banany, co z tym zrobić?

Kwiecień 2023

Ugięcia kształtowników w oknach plastikowych i aluminiowych, to punkt zapalny podczas odbiorów oraz jeden z najczęstszych powodów reklamacji. Wielu z takich sporów można byłoby uniknąć, gdyby okienny marketing bliższy był technice okiennej niż pobożnym życzeniom.

Okno nie jest dziełem sztuki użytkowej, to tylko wyrób budowlany wytwarzany masowo w powtarzalnych procesach produkcyjnych. Konstrukcje okienne poddawane codziennej obróbce przez słońce, deszcz i wiatr pokazują czasem swoje brzydsze oblicza. Z punktu widzenia techniki okiennej, ugięcia plastikowych kształtowników okiennych pod wpływem różnic temperatur, to nic nadzwyczajnego, były, są i będą.

Ocena wpływu ugięć kształtowników okiennych na jakość wyrobu nie jest sprawą prostą. Jeżeli któreś z Twoich okien wygięło się, jak banan i nie bardzo wiesz, co z tym fantem zrobić, zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video poradnika OKNORADA, w którym mówimy o tym kiedy ugięcia okien nabierają cech wady technicznej, a kiedy są tylko mankamentem estetycznym oraz jak mierzyć ugięcia profili okiennych w gotowych zamontowanych oknach i drzwiach.

Szukaj OKNORADY na YouTubeInstagramie oraz na stronie internetowej oknorada.pl.

Oknotest.pl 2023-04-06 19:24:00 aktualizacja: 2023-04-06 19:24:15


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.