Przygotowanie otworów do montażu. Tak, czy nie?

15.12.2022
Udostępnij

Herbatę można pić z brudnego kubka, a zupę jeść zupę z niedomytego talerza. Można chodzić w brudnych butach albo poplamionej odzieży. Można też montować okna w krzywych ścianach i nieprzygotowanych otworach okiennych. Podczas budowy domu, każdą czynność też można wykonać lepiej lub gorzej. Nikt nie zabroni inwestorowi akceptacji dla działania gorszego niż to możliwe i potrzebne.

Pobłażanie dla niskiej jakości robót murarskich w budownictwie jednorodzinnym, to rzecz często spotykana. Odchylenia muru od pionu, brak prostokątności otworów okiennych, murowanie z uszkodzonych materiałów, brak szczelności spoin, przesunięcia płaszczyzn przylegających elementów, niezakryte zamki, wpusty i ażurowe przestrzenie pustaków, to tylko niewielka lista mankamentów robót murarskich powszechnie akceptowanych przez inwestorów, na które natykają się monterzy okien. Każdy z nich stanowi co najmniej utrudnienie, a często przeszkodę dla prawidłowego wykonania montażu okien i drzwi.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o tym dlaczego przygotowanie otworów okiennych i ścian konstrukcyjnych do montażu okien jest konieczne.

Jeżeli w nowym domu nie chcesz płacić wysokich rachunków za ogrzewanie szukaj nas na YouTubeSpotifyInstagramie oraz na stronie internetowej oknorada.pl.

promocja
promocja
Zobacz także
Popularne