Szukaj w Oknotest.pl

reklama

4HOME - montaż okien pod kontrolą

Grudzień 2021 · 4HOME

Na co zwrócić uwagę podczas montażu okien? Odpowiedź brzmi: „Zwróć uwagę na rezultaty”. Nie warto skupiać uwagi na materiałach i sposobie wykonania montażu, bo to tylko środki, droga, która prowadzi do celu. Celem, do którego zmierzamy jest szczelność na przenikanie powietrza, wodoszczelność, izolacyjność termiczna oraz przeniesienie sił od obciążeń wiatrem albo ciężaru konstrukcji. Krakowska firma 4HOME wskazuje nabywcom okien dobrą drogę i sposób sprawdzenia jakości wykonania montażu okien.

4 HOME – dobra droga do montażu okien

Jeżeli zastanawiacie się nad właściwą drogą do poprawnego wykonania montażu okien i drzwi balkonowych warto obejrzeć relację z montażu aluminiowych okien i drzwi balkonowych WIŚNIOWSKI wykonanego przez firmę 4HOME z Krakowa.

reklama

Wszystko po kolei, krok po kroku, od chwili dostarczenia okien i drzwi balkonowych na plac budowy, aż po badanie szczelności, będące sprawdzianem osiągniętych rezultatów.

  1. Przygotowanie konstrukcji okiennych do montażu.
  2. Ustalenie pozycji konstrukcji okiennej w ościeżu muru konstrukcyjnego.
  3. Podparcie w celu przeniesienia sił pochodzących od ciężaru konstrukcji.
  4. Mocowanie mechaniczne w celu przeniesienia sił od obciążeń wiatrem.
  5. Wykonanie termoizolacji połączeń okien z ościeżami.
  6. Wykonanie wodoodpornego, paroprzepuszczalnego uszczelnienia zewnętrznego.
  7. Wykonanie paroizolacyjnego, uszczelnienia wewnętrznego stanowiącego ostateczną barierę zapobiegającą infiltracji powietrza.  
  8. Profesjonalne badanie szczelności połączeń okien z ościeżami.

Przesłanie tego krótkiego filmu wydaje się być jasne. W poprawnym montażu okien nie można pozwolić sobie na żadne „skróty”. Pominięcie albo zmiana sekwencji wykonywanych czynności może powodować, że cel montażu w ogóle nie zostanie osiągnięty albo nie będzie odpowiednio trwały. Wysokiej jakości materiały marki ILLBRUCK użyte do wykonania termoizolacji i warstw uszczelnień były środkiem i pomocą dla sprawnej ekipy monterów firmy 4HOME, ale to od ich kompetencji montażowych zależało, czy zostaną zastosowane z dobrym skutkiem i należytą starannością.

Aluminiowe drzwi tarasowe przesuwne Wiśniowski w trakcie montażu - 4HOME Kraków
Aluminiowe drzwi tarasowe przesuwne Wiśniowski w trakcie montażu - 4HOME Kraków
Efekt finalny. Prawidłowo zamontowane aluminiowe drzwi tarasowe przesuwne Wiśniowski - 4HOME Kraków
Efekt finalny. Prawidłowo zamontowane aluminiowe drzwi tarasowe przesuwne Wiśniowski - 4HOME Kraków

4HOME – osiąga montażowe cele

Badanie szczelności połączeń wykonane przez notyfikowane laboratorium badawcze, to najlepszy sprawdzian poprawności wykonania montażu okien i drzwi balkonowych. Firma, która decyduje się na taki sposób weryfikacji jakości wykonania robót instalacyjnych stolarki budowlanej zaczyna grać w monterskiej ekstraklasie, w której liczą się fakty.

Każdy może powiedzieć o sobie, „robię dobry montaż”. 4HOME i jego monterzy mogą to jeszcze udowodnić. Na tym właśnie polega niewątpliwa przewaga faktów nad słowami. Potwierdzenie przez niezależną stronę trzecią kompetencji monterskich i wysokiej jakości wykonanych robót, to ważna wskazówka dla nabywców zainteresowanych korzystaniem z usług firmy 4HOME.  

reklama

Niewielu użytkowników okien zdaje sobie sprawę, że „zamontowane okno”, tak jak je widzimy w gotowym budynku, to efekt funkcjonalnego połączenia ze sobą jedenastu, a w przypadku montażu okien w warstwie ocieplenia czasami nawet dwunastu różnych elementów.

To, co potocznie nazywamy „montażem okien”, stanowi jedynie wycinek całości prac. Wycinek najważniejszy, przesądzający o przyszłym komforcie pomieszczeń i budynku. Wycinek, który ulegnie zakryciu w trakcie dalszych prac wykończeniowych. Ewentualne naprawy błędów montażowych w gotowym obiekcie, to zadanie trudne i drogie. Właśnie dlatego montaż okien musi być wykonany „raz, a dobrze”. 4HOME, potrafi to zrobić.

Andrzej Błaszczyk 2021-12-20 00:00:00 aktualizacja: 2022-02-08 11:25:47


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024