Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Ciepła Belka Montażowa - BUDMA 2020

Marzec 2020 · MARBET

Jednym z wystawców uczestniczących w tegorocznej edycji targów budownictwa BUDMA 2020 była firma Marbet Sp. z o.o. z Bielska-Białej, oferująca inwestorom i architektom Ciepłą Belkę Montażową, oryginalny, polski produkt, a w zasadzie wieloelementowy zbiór produktów składający się na system montażu okien w warstwie ocieplenia CBM.

W trakcie Monteriady, cyklicznej imprezy towarzyszącej targom, promującej prawidłowy montaż okien, zaprezentowano możliwości systemu w warunkach zbliżonych do placu budowy.

reklama

Współczesne budownictwo energooszczędne i pasywne przypomina nieco zawody sportowe, w których uczestnicy walczą o uzyskanie jak najlepszego wyniku. W przypadku prawidłowego montażu okien i drzwi balkonowych chodzi o urywanie kolejnych części z wartości liniowych mostków cieplnych albo zwiększenie szczelności połączeń okien z ościeżami.

Poprawa wyników w tym zakresie oznacza zarówno wyższy komfort dla mieszkańców domów jedno i wielorodzinnych, jak i wyższy poziom w zakresie ochrony środowiska poprzez ograniczenie zużycia energii i związane z tym ograniczenie emisji do atmosfery pyłów i szkodliwego dwutlenku węgla, CO2.

Ciepła Belka Montażowa, pozwala na uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników w zakresie oszczędności energii, co zostało wielokrotnie potwierdzone zarówno w badaniach laboratoryjnych, jak i następujących po nich badaniach poligonowych na placach budowy. Udział firmy Marbet Sp. z o.o. w targach BUDMA 2020 był następstwem i konsekwencją rosnącego zainteresowania systemem montażu CBM oraz licznych pytań związanych z jego praktycznym zastosowaniem. Nie ma lepszej okazji do zaprezentowania produktu szerokiemu gronu osób zainteresowanych niż największe w Polsce targi budownictwa.

Udział w targach i Monteriadzie to dla firmy Marbet zupełnie nowe doświadczenie

reklama

Mówi Piotr Gielmuda, jeden z twórców Ciepłej Belki Montażowej.

Ciepła Belka Montażowa podczas targów Budma 2020
Ciepła Belka Montażowa podczas targów Budma 2020
Omówienie procesu montażu okien i drzwi z wykorzystaniem systemu CBM
Omówienie procesu montażu okien i drzwi z wykorzystaniem systemu CBM
Montaż okien na żywo, z wykorzystaniem systemu CBM podczas targów Budma 2020
Montaż okien na żywo, z wykorzystaniem systemu CBM podczas targów Budma 2020

Do tej pory koncentrowaliśmy się na współpracy z firmami montażowymi. Wspieraliśmy ekipy monterów bezpośrednio na placu budowy albo angażowaliśmy się w procesy badawcze i akredytacyjne. Działaliśmy skutecznie, z sukcesem, lecz raczej kameralnie, BUDMA pokazała, że czas na szersze otwarcie. Zainteresowanie Ciepła Belką Montażową przerosło nasze oczekiwania. Setki osób wzięły przez cztery dni udział w prezentacjach systemu montażu CBM. Odbyliśmy dziesiątki konkretnych rozmów, spotykając na swojej drodze wielu pasjonatów i entuzjastów budownictwa energooszczędnego. Dla nich warto było tu być. Dziękujemy za żywe zainteresowanie. Dziękujemy również naszym targowym partnerom, firmom Aluplast, Fakro, Hormann, Wkręt-Met, Soudal a w szczególności MS Masterstic z Poznania, której monterzy z wielkim zaangażowaniem pomagali zaprezentować wszystkie walory systemu CBM.

Dodaje Krzysztof Wypchałowski, menager produktu i drugi z twórców belki.

Portal Oknotest.pl towarzyszy Ciepłej Belce Montażowej właściwie od chwili jej powstania. Mieliśmy okazję poznać ją już na etapie badań i testów. Wielokrotnie uczestniczyliśmy też w montażach okien, podczas których wykorzystano ten produkt.

CBM, to jeden z najbardziej funkcjonalnych systemów montażu okien w warstwie ocieplenia. Wiele wybacza i na wiele pozwala. Nie tworzy barier i nie ogranicza w działaniu będąc połączeniem klasycznych połączeń mechanicznych oraz systemów ociepleń.

Montaż drzwi zewnętrznych z wykorzystaniem systemu CBM
Montaż drzwi zewnętrznych z wykorzystaniem systemu CBM
Okno i drzwi wejściowe zamontowane z wykorzystaniem systemu CBM
Okno i drzwi wejściowe zamontowane z wykorzystaniem systemu CBM

Podczas BUDMY chcieliśmy poznać opinie osób, które być może po raz pierwszy zetknęły się z zagadnieniem montażu okien w warstwie ocieplenia i zajrzały na targi szukając odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Co charakterystyczne, mimo sporej rynkowej konkurencji, system w ogólnym odczuciu budził bardzo pozytywne emocje, a wiele osób podkreślało i wskazywało, jako główną zaletę prostotę stosowania.

reklama

Akurat z tego powodu mamy największą satysfakcję, bowiem nie jeden raz pisaliśmy, że najlepszy montaż, to taki, w którym pożądany rezultat uzyskuje się w sposób jak najmniej skomplikowany. Budma… i po Budmie, czas wracać do codziennej pracy. Z Ciepła Belką Montażową jednak nie żegnamy się na długo, bo w planach kolejne relacje z placów budowy, gdzie zostanie wykorzystana w praktyce odsłaniając być może kolejne zalety, o których warto będzie napisać.

OKNOTEST.PL

Andrzej Błaszczyk 2020-03-16 00:00:00 aktualizacja: 2020-03-16 14:48:34


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024