Szukaj w Oknotest.pl
reklama

TREMCO illbruck - ciepły parapet

Październik 2009 · Tremco illbruck Sp. z o.o.

Każdy indywidualny inwestor budujący własny dom powinien być zainteresowany osiągnięciem maksymalnie dobrego końcowego rezultatu przy jednoczesnym racjonalizowaniu kosztów całego przedsięwzięcia. Jedną z dróg do tego celu jest dobór materiałów z jakich realizowana jest inwestycja.

Budowanie z najdroższych dostępnych na rynku wcale nie oznacza, że w rezultacie budynek będzie posiadał jakieś rewelacyjne właściwości techniczne. Jedno pewne, że będzie drogi, ale czy to akurat najlepszy powód do chwały w działalności budowlanej?

reklama

Wśród wielkiej mnogości różnych materiałów wykończeniowych pojawiają się i czasem giną w tłumie prawdziwe budowlane perełki.

podparapetowy blok styropianowy Illbruck
Podparapetowy blok styropianowy TREMCO illbruck

W lutym bieżącego roku jako pierwsi w Polsce zwróciliśmy uwagę inwestorów, szczególnie tych budujących domy jednorodzinne, na jeden z wyrobów firmy TREMCO ILLBRUCK, na "Styropianowy blok podparapetowy". Naszym zdaniem to jest, a właściwie może być prawdziwa perełka wśród materiałów budowlanych stosowanych do wykończenia ościeży okiennych i montażu stolarki okiennej.

Ze względu na materiał z jakiego jest wykonany i funkcje jakie spełnia nazwaliśmy "Styropianowy blok podparapetowy" - "CIEPŁYM PARAPETEM".

Podparapetowy blok styropianowy TREMCO illbruck
Podparapetowy blok styropianowy TREMCO illbruck
Podparapetowy blok styropianowy TREMCO illbruck
Podparapetowy blok styropianowy TREMCO illbruck

Jak dobrym materiałem izolacji termicznej jest styropian właściwie nikogo nie trzeba już przekonywać. Natomiast konstrukcja "CIEPŁEGO PARAPETU" uwzględniająca geometrię kształtowników okiennych pozwala zamontować okno z zachowaniem całkowitej szczelności w newralgicznym punkcie jakim jest próg okna.

reklama

Właściwa izolacja termiczna i duża szczelność to zalety budynków energooszczędnych i pasywnych. Zastosowanie CIEPŁEGO PARAPETU da inwestorom jeszcze jedną korzyść. Ciepły parapet zdecydowanie ograniczy możliwość popełniania przez okienne ekipy montażowe wielu podstawowych błędów, a tym samym bardzo pozytywnie wpłynie na ogólną jakość wykonania robót montażowych.

W artykule pt "ILLBRUCK. PROSTE ROZWIĄZANIE TRUDNEGO PROBLEMU" napisaliśmy, że na przeszkodzie w praktycznym stosowaniu tego rozwiązania stoi jedynie fakt, że CIEPŁY PARAPET musi ściśle współpracować z kształtownikami okien i właściwie tylko od zainteresowania firm systemowych zależy kiedy będzie mógł się pojawić na polskich placach budów.

Swoim artykułem wywołaliśmy niejakie poruszenie w okiennym świecie i mamy dla wszystkich inwestorów kilka dobrych informacji. Pierwsza to taka, że firma ILLBRUCK opracowała już polską kartę techniczną tego wyrobu, którą możecie Państwo obejrzeć poniżej. Zamieszczamy ją w formacie zdjęcia, aby wszyscy zainteresowani mogli ją sobie pobrać z naszej strony.

Kolejna dobra nowina to, że doprowadziliśmy do rozpoczęcia rozmów o przygotowaniu i sprzedaży CIEPŁEGO PARAPETU wraz z jednym najpopularniejszych systemów okiennych w Polsce. Uczestniczyliśmy w tych rozmowach i możemy powiedzieć, że są już mocno zaawansowane.

No i na koniec prawdziwy hit. CIEPŁY PARAPET jest objęty europejską ochroną patentową, ale właściciel patentu wyraził zgodę na rozpoczęcie produkcji tego wyrobu w Polsce co powinno umożliwić nabywanie go w bardzo przyzwoitej cenie.

Obu tym sprawom poświęcimy kolejny materiał i obiecujemy zainteresowanym inwestorom, że już ILLBRUCKOWI nie odpuścimy, do czasu aż CIEPŁY PARAPET pojawi się na budowach.

reklama

OKNOTEST.PL

Oknotest.pl


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...
OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.