KOMFORT - montaż aluminiowych drzwi tarasowych HST z glasscornerem

18.11.2020
Udostępnij

Połączeniem narożnych konstrukcji okiennych może być filar budynku, można zastosować systemowe łączniki kątowe 90° albo bezpośrednio połączyć szyby zespolone, szkło do szkła, tworząc glasscorner. Przedstawiamy filmową relację z montażu unoszono-przesuwnych aluminiowych drzwi tarasowych HST z glasscornerem. Wykonawcą prac jest firma KOMFORT posiadająca biura handlowe w Radomiu i Puławach. Zaawansowany technicznie produkt i pokaz montażu, na który przyjemnie popatrzeć!

Drzwi tarasowe HST z glasscornerem

O zaletach unoszono-przesuwnych drzwi tarasowych HST nie trzeba nikogo przekonywać. Niski próg oraz światło przejścia o szerokości nawet trzech metrów, to niewątpliwe ograniczenie barier komunikacyjnych pomiędzy częścią wewnętrzną budynku, a zewnętrzną strefą relaksu i wypoczynku. Duża powierzchnia przeszklona, to gwarancja ponadstandardowego oświetlenia pomieszczeń światłem naturalnym, a przy odpowiednim wykorzystaniu właściwości szyb zespolonych także źródło dla pasywnego pozyskiwania energii cieplnej w okresie jesienno-zimowym.

Konstrukcja o równoległym, przesuwnym ruchu części otwieranych, względem części nieotwieranych, to oszczędność miejsca i możliwość pełnego wykorzystania przestrzeni użytkowej pomieszczeń. Połączenie szyb zespolonych w glasscorner, to wysoki poziom odporności na obciążenie wiatrem i ponadprzeciętna szczelność na przenikanie powietrza, co niezwykle istotne w narożnych częściach budynków mieszkalnych narażonych na silne oddziaływania ciśnień prędkości wiatru.

Aluminiowe drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST CORTIZO 4600 HI IT z glasscornerem
Aluminiowe drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST CORTIZO 4600 HI IT z glasscornerem
Aluminiowe drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST CORTIZO 4600 HI IT z glasscornerem
Aluminiowe drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST CORTIZO 4600 HI IT z glasscornerem

Widoczne na zdjęciach konstrukcje aluminiowych drzwi tarasowych unoszono-przesuwnych HST wykonała firma EXCLUSAL z Bielska-Białej. Do ich wyprodukowania użyto kształtowników systemu CORTIZO 4600 HI IT. System bazuje na mechanizmie pozwalającym na podnoszenie skrzydła w momencie jego otwierania oraz opuszczaniu w trakcie zamykania. Zamknięte drzwi opierają się na podłużnych uszczelkach dolnych i bocznych, co pozwala na ustabilizowanie elementów konstrukcyjnych w każdej pozycji oraz dodatkowo wspomaga szczelność i izolacyjność akustyczną.

CORTIZO 4600 HI IT, to system trwały, a jednocześnie lekki, gwarantujący łatwość otwierania i zapewniający perfekcyjne przesuwanie się skrzydła po szynie ze stali nierdzewnej, co dodatkowo zabezpiecza tę część konstrukcji przed nadmiernym i przyspieszonym zużyciem.

Montaż aluminiowych drzwi tarasowych HST z glasscornerem

Gdy zapadnie decyzja o zastosowaniu w budynku nowoczesnych rozwiązań technicznych takich, jak aluminiowe drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST CORTIZO 4600 HI IT z całkowicie przeszklonym narożem wykonanym w technologii glasscorner, warto poszukać odpowiedniego partnera, firmy handlowo-montażowej, która nie tylko dostarczy właściwy produkt, ale dodatkowo posiada odpowiednie kompetencje, by rzecz prawidłowo zmontować i zamontować na placu budowy.

Kto wie, czy w przypadku tak złożonych konstrukcji okiennych umiejętności monterów nie są nawet ważniejsze od zdolności technicznych producenta drzwi tarasowych. Firma KOMFORT, posiadająca biura handlowe w Radomiu i Puławach, to sprawdzony partner w realizacji montażu okien i drzwi balkonowych w nowoczesnych obiektach budownictwa jednorodzinnego.

To także jedna z nielicznych firm w Polsce, która przeprowadza badania szczelności połączeń okien z ościeżami na placu budowy i może pochwalić się montażową rekomendacją portalu Oknotest.pl potwierdzoną przez jednostkę notyfikowaną, Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha.

Jak prawidłowo zamontować aluminiowe drzwi tarasowe z glasscornerem w licu muru konstrukcyjnego domu jednorodzinnego posadowionego na płycie fundamentowej? Zobaczcie, jak to robi ekipa firmy KOMFORT.

Jakie to łatwe, powie ktoś po obejrzeniu filmu. Każdy tak potrafi i każdy tak może. Nic podobnego! Nie dajcie się zwieść. Aby montaż na budowie przebiegał w sposób równie płynny, jak na filmie potrzebna jest nadzwyczaj fachowa ekipa monterów, z których każdy doskonale wie co i kiedy należy zrobić, jakich użyć materiałów i narzędzi.

Świetnie wyszkolona i sprawnie działająca grupa monterów firmy KOMFORT potrzebowała ponad dwóch dni roboczych na wykonanie tego z pozoru łatwego zadania. To ich umiejętności sprawiły, że film ogląda się z przyjemnością, a montaż wygląda na prosty i łatwy do wykonania. Panowie, dziękujemy za współpracę, bo dzięki Wam powstał film, który może stanowić skróconą instrukcję prawidłowego montażu aluminiowych drzwi tarasowych z glasscornerem.

Pokazaliście w nim wszystko, co należy wykonać, począwszy od oczyszczenia podłoża i przygotowania otworu, poprzez przygotowanie konstrukcji do montażu, mocowanie kompozytowej podwaliny NYXON dostarczonej przez WINDOWTECH, ustalanie pozycji konstrukcji w otworze, mocowanie mechaniczne z użyciem kotew stalowych i śrub ramowych, uszczelnienia we wszystkich strefach montażu z użyciem folii i powłok z polimerów hybrydowych, aż do oszklenia glasscornera z uszczelnieniem połączenia hartowanych szyb zespolonych szczeliwem elewacyjnym, nazywanym również silikonem pogodowym.

Efekt finalny, to prawidłowo zamontowane aluminiowe, unoszono-przesuwne drzwi tarasowe HST CORTIZO 4600 HI IT z glasscornerem, pracujące sprawnie i lekko.

Prawidłowy montaż, to komfort

Budowa domu, to wyzwanie, szczególnie dla inwestorów, którzy wcześniej niewiele wspólnego mieli z budownictwem. W ich przypadku o powodzeniu inwestycji zdecyduje między innymi wybór odpowiednich partnerów, którzy swoimi działaniami wniosą na plac budowy kompetencje, należytą staranność i wysoką jakość wykonywanych usług.

W zakresie prawidłowego montażu okien taki komfort budowania przyniesie z pewnością współpraca z firmą KOMFORT, która nie pierwszy raz udowodniła, że należy do krajowej czołówki. Prawidłowy montaż, to komfort budynku, KOMFORT, to prawidłowy montaż okien i drzwi balkonowych, także w przypadku konstrukcji z glasscornerami. Koło się zamyka.

OKNOTEST.PL

Zobacz także