Montaż okien aluminiowych z efektem... wow!

16.08.2018
Udostępnij

Pośród morza montażowej przeciętności od czasu do czasu pojawiają się prawdziwe perełki. To montaże konstrukcji okiennych w nowoczesnych, świetnie zaprojektowanych obiektach. Takie zadania daleko wybiegają poza utarte schematy instrukcji, a monterzy muszą wykazać się ponadprzeciętnymi umiejętnościami, aby jednocześnie spełnić wymagania przepisów i oczekiwania inwestora. Zapraszamy do obejrzenia relacji z montażu okien aluminiowych wykonanego przez firmę FIX z Wrocławia, montażu z efektem… wow!

Łyżka miodu

Popularne powiedzenie mówi o przysłowiowej łyżce dziegciu w beczce miodu, co oznacza tyle, że odrobina złego może zniszczyć wiele dobrego. Oceniając jakość wykonania montażu okien na polskich budowach konieczne zdaje się odwrócenie tego stanu i mówienie o łyżce miodu w beczce dziegciu. Pomiędzy oknami wiszącymi w powietrzu, z niechlujnie aplikowaną pianką PU bez warstw uszczelnienia zewnętrznego i wewnętrznego, montaż wykonany starannie, z zachowaniem wszelkich zasad jest ciągle czymś wyjątkowym. Za dostawcę miodu do montażowej beczki dziegciu z pewnością należy uznać firmę FIX z Wrocławia, to bez wątpienia jedna z najlepszych firm handlowych w branży okiennej, dysponująca świetnymi ekipami monterów, co niejeden już raz pokazywała, potwierdzała i udowadniała także w badaniach jakości wykonania robót montażowych wprost na placu budowy.

Przygotowanie do montażu okiennych konstrukcji aluminiowych w jednorodzinnym budynku mieszkalnym
Przygotowanie do montażu okiennych konstrukcji aluminiowych w jednorodzinnym budynku mieszkalnym
Aluminiowe konstrukcje okienne zamontowane w jednorodzinnym budynku mieszkalnym
Aluminiowe konstrukcje okienne zamontowane w jednorodzinnym budynku mieszkalnym

Zapraszamy do obejrzenia relacji z montażu konstrukcji aluminiowych wykonywanych przez zespół monterów firmy FIX. Jest tu wszystko, co najnowsze i najnowocześniejsze w montażu okien. W obrębie jednego elementu konstrukcyjnego mamy: narożne połączenia szyb, tzw. glass cornery, bezpośrednie łączenie tafli szyb zespolonych, szkło do szkła, a pomiędzy tym niskoprogowe drzwi balkonowe HST z aluminium.

promocja

To, co obejrzeliście w kilka minut, to efekt tygodni planowania montażu we współpracy z architektem i inwestorem oraz mnóstwa godzin pracy każdego z członków ekipy monterskiej na placu budowy przy wsparciu nowoczesnych maszyn i urządzeń. Zdając relację, nie skupiamy się na detalach rozwiązań, bo byłoby ich do pokazania tyle, że wystarczyłoby tego na film pełnometrażowy. Istotne i najważniejsze jest to, że całość zaplanowała i samodzielnie wykonała firma FIX osiągając montażowy efekt… wow!

Co w głowie, to… na budowie

Kiedy inwestor, który myśli budżetem, spotka na swojej drodze firmę, która myśli, że on myśli tylko budżetem, efektu „wow” na budowie na pewno nie będzie, a przyczyną wcale nie będą pieniądze. W wartości inwestycji pod tytułem „budowa domu” różnica w cenie montażu wykonanego prawidłowo i montażowego badziewia nie jest tak duża, że aż nieakceptowalna. Przyczyną braku prawidłowych rezultatów montażu przede wszystkim jest brak wiedzy o tym, jakie rezultaty powinny być osiągnięte, aby coś uznać za prawidłowo wykonane. Prawidłowy montaż okien nie polega bowiem wyłącznie na wykonaniu pewnych sekwencji czynności, ale na takim ich wykonaniu, aby osiągnąć zakładany rezultat. Jeśli nie wiesz, jaki chcesz osiągnąć rezultat, jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, nigdy nie dowiesz się, czy doszedłeś do celu. Firmy, które uczestniczą w Programie Rekomendacji Technicznych Oknotest.pl i w Programie Rekomendacji Montażu organizowanym przez Oknotest.pl i Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej – jednostkę notyfikowaną, wyznaczają standardy wykonania montażu okien i wytyczają drogi do ich osiągnięcia. Wrocławski FIX był jedną z pierwszych firm, które uzyskały Świadectwo Rekomendacji Montażu, świadectwo, którego nie można kupić, ale które można zdobyć potwierdzając w badaniach na placu budowy jakość wykonania montażu, a to oznacza, że FIX ma wszystko poukładane w głowie i… na budowie.

Loga Programu Rekomendacji Technicznej i Montażowej.
Logo Rekomendacji Technicznej i Montażowej

OKNOTEST.PL

Zobacz także