Szukaj w Oknotest.pl

reklama

NOVOBUDOWA, okna z widokiem na Kraków

Wrzesień 2021 · NOVOBUDOWA

Inwestując w budowę własnego domu niemałe pieniądze i wiele energii chcemy mieszkać „ładnie”. Oczekujemy miłych widoków za oknem oraz komfortu wynikającego z wysokiej jakości wykonania robót budowlanych i zastosowanych rozwiązań technicznych. Prezentujemy przykład budynku z doskonałym widokiem na panoramę Krakowa, w którym o komfort użytkowników zadbała firma NOVOBUDOWA, wykonując prawidłowy montaż okien i drzwi balkonowych.

Dom z widokiem na Kraków, w którym firma Novobudowa wykonała montaż
Dom z widokiem na Kraków, w którym firma Novobudowa wykonała montaż

Prawidłowy montaż… łączy

Prawidłowy montaż okien łączy ze sobą nie tylko partnerów, którzy świadomi są znaczenia jakości robot budowlanych dla przyszłego standardu technicznego obiektu i komfortu użytkowników. Prawidłowy montaż, łączy ze sobą również elementy budynku powstające albo dostarczane na różnych etapach zaawansowania budowy. W gotowym obiekcie „zamontowane okno”, to zbiór 11 różnych elementów połączonych w funkcjonalną całość. Jakie, to elementy?  

 1. Mur konstrukcyjny
 2. Konstrukcja okienna
 3. Klocki podporowe, podwaliny, podparcia
 4. Elementy mocujące, łączniki mechaniczne
 5. Warstwa termoizolacji w przestrzeni szczelin dylatacyjnych
 6. Uszczelnienie wewnętrzne połączenia okna z ościeżem
 7. Uszczelnienie zewnętrzne połączenia okna z ościeżem
 8. Zewnętrzne ocieplenie muru konstrukcyjnego z warstwą tynku
 9. Parapet zewnętrzny
 10. Parapet wewnętrzny
 11. Warstwa tynku wewnętrznego.

Ostateczny sukces, za który można uznać osiągnięcie oczekiwanego poziomu komfortu budynku mieszkalnego zależeć będzie od jakości materiałów i staranności wykonania poszczególnych robót instalacyjnych stolarki budowlanej. W obiektach wznoszonych, ekipy monterów z reguły łączą ze sobą sześć elementów wymienionych w punktach od 2 do 7. Nie dość, że stanowi to ponad połowę zakresu robót, to z punktu widzenia użytkowania budynku są to roboty, które bezpośrednio zdecydują o przyszłym standardzie technicznym obiektu i komforcie użytkowników.

Z tego względu zawsze powinny być wykonane z należytą profesjonalną starannością oraz zgodnie z aktualnym stanem wiedzy technicznej. Krakowska firma NOVOBUDOWA, to doskonali specjaliści w wykonywaniu prawidłowego montażu okien i drzwi balkonowych o czym można przekonać się oglądając ciekawą relację z placu budowy, w której pokazano wszystkie najważniejsze zakresy prac.

Uwaga realizatorów skupia się na kilku istotnych konstrukcjach okiennych. Podczas ich montażu wykorzystano cały arsenał najnowocześniejszych technik, technologii, materiałów i urządzeń.

 • Belki purenitowe, jako elementy statyczne progów konstrukcji.
 • Zewnętrzne i wewnętrzne powłoki MS polimerowe, jako uszczelnienie połączeń okien z ościeżami.
 • Bezpośrednie połączenia szyb zespolonych „szyba do szyby”  w unoszono-przesuwnych drzwiach tarasowych HST oraz narożnych oszkleniach stałych.
 • Samojezdne, przegubowe żurawie gąsienicowe podające szkło.

To tylko kilka przykładów, które mogą być przykładem zaawansowania technicznego oraz kompetencji firmy NOVOBUDOWA w zakresie wykonawstwa prawidłowego montażu okien i drzwi balkonowych. Inwestorzy powinni również zwrócić uwagę na zgrabną, wręcz niezauważalną, kombinację materiałów użytych do produkcji ram ościeżnic i skrzydeł konstrukcji okiennych.

Część z nich to okna i drzwi balkonowe z PVC, a część to konstrukcje aluminiowe. Trudno zauważyć różnicę, ale w tym tkwi siła nowoczesnych rozwiązań. Niezależnie od materiału z którego powstało, każde charakteryzuje się poziomem właściwości użytkowych odpowiednim dla lokalizacji obiektu, a inwestor nie tracąc niczego na estetyce, uzyskuje wymierne korzyści finansowe.

To przykład kolejnego udanego połączenia. Tym razem efektywnego i skutecznego doradztwa firmy NOVOBUDOWA z możliwościami, które przynosi aktualny stan techniki okiennej. Piękna panorama Krakowa, którą będzie można podziwiać za oknami wydaje się być już tylko doskonałym dodatkowym bonusem dla inwestora, który zrobił wszystko co trzeba, by mieszkać ładnie i komfortowo.

Tarasowe drzwi przesuwne o szerokości 7 metrów w domu
Tarasowe drzwi przesuwne o szerokości 7 metrów w domu
Efekt finalny - dom z prawidłowo zamontowaną stolarką okienną
Efekt finalny - dom z prawidłowo zamontowaną stolarką okienną

Okna z widokiem na… sukces

Kraków wraz z przyległymi miejscowościami, to ogromna miejska aglomeracja. Działają w niej dziesiątki o ile nie setki firm handlowych zajmujących się sprzedażą i montażem okien, świadcząc usługi na rzecz tysięcy nabywców. Czym wśród nich wyróżnia się NOVOBUDOWA?

To jedyna firma z Krakowa i Małopolski, która sprawdziła jakość świadczonych usług montażowych wykonując badanie szczelności połączeń okien z ościeżami na placu budowy.

Tym samym, proponowany przez nią zakres i sposób wykonywania robót instalacyjnych stolarki budowlanej nie jest przypadkowy. Wychodząc często poza zakres nieco podstarzałych już instrukcji montażowych, dołącza do grupy firm technicznie i technologicznie zaawansowanych, które posługują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, a jednocześnie pozostaje w pełnej zgodzie z aktualnym stanem wiedzy i techniki okiennej. Nie będzie przesady, jeśli napiszemy, że NOVOBUDOWA dostarcza i wykonuje montaż okien nie tylko z widokiem na Kraków, ale przede wszystkim z widokiem na sukces.

OKNOTEST.PL

Andrzej Błaszczyk 2021-09-15 00:00:00 aktualizacja: 2021-09-15 14:14:49


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024