Gigantyczne okno podnoszono przesuwne HS z dwoma skrzydłami przesuwnymi! Super realizacja montażu okien aluminiowych!

01.05.2021
Giżycko
Udostępnij

Super realizacja! Trzy konstrukcje HST, w tym 6 metrowy gigant z dwoma skrzydłami ruchomymi!

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu obszerny materiał ukazujący proces prawidłowego montażu ślusarki aluminiowej wyprodukowanej z kształtowników marki Aluprof. W realizacji wykorzystano system okienno-drzwiowy MB86SI oraz system podnoszono przesuwnym MB77HS.

Zdjęcia przedstawiają inwestycję zarówno w trakcie instalacji oraz po zakończeniu prac! W budynku o powierzchni ponad 400 m2 zamontowaliśmy kilkanaście różnych konstrukcji aluminiowych w tym:

  • Trzy okna podnoszono przesuwne HS, w tym jedno o imponującej szerokości 6 metrów i dwoma skrzydłami przesuwnymi!
  • Jedno wielkogabarytowe przeszklenie stałe – FIX!
  • Dwa okna balkonowe z ruchomym słupkiem z okuciem Tilt First umożliwiające bezpieczne uchylanie okna!
  • Cztery okna balkonowe z ruchomym słupkiem!
  • Kilka okien dwu oraz jedno skrzydłowych.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak wymagającym procesem jest przeprowadzenie prawidłowego montażu! Przedstawiony projekt to efekt kilku miesięcy konsultacji z Inwestorami, kilku wizji w naturze, wielu godzin pracy w biurze oraz dokładnego zaplanowania harmonogramu prac, uwzględniając w nim wynajem niezbędnego sprzętu i operatorów. Jak widać na załączonych zdjęciach – wyszło idealnie!

Do prawidłowego podparcia konstrukcji zastosowaliśmy niezawodne podwaliny purenitowe, za odpowiednie mocowanie mechaniczne odpowiadają kotwy, konsole oraz kątowniki stalowe. Izolację termiczną szczeliny dylatacyjnej stanowi piana PU. Za szczelność połączenia okien z ościeżami muru odpowiada od zewnątrz folia okienna paroprzepuszczalna, natomiast od wewnątrz powłoka uszczelniająca. Izolacje podproża wykonano przy użyciu membrany EPDM!

Budynek usytuowany na skarpie w pobliżu linii brzegowej jeziora, położenie i rzeźba terenu uniemożliwiała swobodny dostęp. Niestety przy tak ciężkich konstrukcjach oraz skomplikowanej bryle budynku Nasz dotąd niezawodny HDS musiał być wspomagany samojezdnym mini żurawiem!

Do rozładunku i transportu szkła w tych ciężkich warunkach wykorzystaliśmy ładowarkę teleskopową JCB, natomiast w transporcie konstrukcji w obrębie budowy pomógł nam Nasz nieoceniony wózek GLW 800. Pracuj z profesjonalistami!

Pozdrawiamy,
Zespół Studio Okien Dardziński - Firma z pasją

Studio Okien Dardziński

Zobacz także