Prawidłowy montaż okien PVC oraz aluminiowych drzwi przesuwnych HST

16.07.2020
Ryczówek koło Olkusza
Udostępnij

W miejscowości Ryczówek nieopodal Olkusza Novobudowa / OknaKraków.pl wykonała kolejny prawidłowy montaż stolarki okiennej!

Nasz klient zdecydował się na okna TEAM BALANCE w obustronnym kolorze Ciemnoszary Jedwab. Zastosowaliśmy również rozwiązania w postaci okien wąskoramowych nieotwieranych, które często preferowane są przez inwestorów stawiających na nowoczesny design w swoim domu.

Duże przeszklenia w salonie zapewniają znakomity dopływ światła naturalnego z zewnątrz. Tego typu rozwiązania na dobre wpisały się w nowoczesny wygląd elewacji nie tylko biurowców czy hoteli, ale przede wszystkim domów jednorodzinnych. Pozwalają na uzyskanie panoramicznego widoku, zacierają podział na wnętrze domu i krajobraz za oknem, a dodatkowo dają poczucie niczym nieograniczonej przestrzeni.

Okna i drzwi balkonowe

Wielkogabarytowe drzwi podnośno-przesuwne HST ALIPLAST ULTRAGLIDE, witryna aluminiowa ALIPLAST GENESIS 75 oraz nieszablonowy glass-corner z częścią skośną również w systemie GENESIS. Lakierowane w kolorze RAL 7016 od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Okna PVC TEAM BALANCE MD w obustronnej okleinie gładkiej Ciemnoszary Jedwab – maksymalnie zbliżony do RAL 7016.

Na parterze sporych rozmiarów glass-corner wykonany z PVC licujący się z aluminiową konstrukcją wykonaną również w systemie szkło-do-szkła. Każda pozycja uwzględnia dwukomorowe pakiety szybowe wraz z ciepłymi ramkami.

Dodatkowo drzwi HST oraz zestawy narożne glass-corner posiadają wszystkie szyby o grubości 6 mm z wykonanym hartowaniem. Wszystkie konstrukcje otwieralne wyposażone są w okucia z ukrytymi zawiasami ROTO DESIGNO II, a największe z nich dodatkowo w statyczne klejenie pakietów szybowych.

W sypialni na poddaszu zastosowano drzwi uchylno-przesuwne z okuciem Patio ALVERSA PS AirCom, które gwarantuje komfortowe otwieranie i domykanie skrzydła.

Montaż szczelny, z wykorzystaniem powłok uszczelniających

Prawidłowy montaż warstwowy z wykorzystaniem mas uszczelniających w płynie – Soudal SoudaTight Hybrid oraz illbruck SP925.

Podwaliny purenitowe zostały wykorzystanie jako podparcie dolne wszystkich okien. Okno narożne Glass-Corner połączone i uszczelnione za pomocą sznurów polietylenowych, uszczelniacza butylowego oraz silikonu.

Montaż mechaniczny z wykorzystaniem kątowników montażowych, kotew systemowych, śrub ramowych oraz szyn perforowanych typu V.

Transport i montaż ciężkich konstrukcji z wykorzystaniem mini-żurawia BG LIFT M250, który przy tej budowie miał trochę pracy!

promocja
promocja
Zobacz także